Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
montoya - майстор
ivanvasilev1970 написа:
т.е. след като пъхна тръбата около 1.5 см в нагреватела броя 101, 102...105. Това са 5 сек. а от другата страна ще са станали 7 сек.
Именно! Брои се по тези начини, защото 1,2,3,4,5 се изброява доста за под 5 секунди, освен ако човек няма много точен часовник в главата си да му чува цъкането :-D
LazarGanev - "Велик майстор"
Я споделете как трябва да се броят овцете за заспиване :)
Тани - модератор
Показвам главата от прозореца и ги почвам :lol:

Изображение
filmatoplo - майстор
Придобива се навик (зависи от човека де) аз се усещам по някога че ги държа със секунда повече .Зимата естествено си личи на обекта без дограма при външна около 5 градуса , че не се стапя толкова бързо материала , лятото пък 5 сек са много за фи-20 :wink: - така че истината е някъде там .
radius - майстор
Дайте акъл на новака.
Като лепите тръби почиствате ли ги? В инструкцията на поялника пише да се почистят със спирт. Пише и да се обере ръба след отрязването, но ми се струва, че това са пожелания.


П.С. взел съм десетина коленца за сухи тренировки, че другата седмица ме чака истинска работа. Строителя ми беше заложил под плочата захранващата тръба ( за щастие в обсадна тръба) и в края й едно коляно. Видя ми се с подозрително много материал около спойката и му теглих една ножица. Ами половината отвор го няма от претопляне. По средата на захранващата тръба една муфа, сложена накриво и пак претоплена от едната страна. С две думи придобих смелост да си го правя сам.
ivanvasilev1970 - специалист
radius написа:
Дайте акъл на новака.
Като лепите тръби почиствате ли ги? В инструкцията на поялника пише да се почистят със спирт. Пише и да се обере ръба след отрязването, но ми се струва, че това са пожелания.


П.С. взел съм десетина коленца за сухи тренировки, че другата седмица ме чака истинска работа. Строителя ми беше заложил под плочата захранващата тръба ( за щастие в обсадна тръба) и в края й едно коляно. Видя ми се с подозрително много материал около спойката и му теглих една ножица. Ами половината отвор го няма от претопляне. По средата на захранващата тръба една муфа, сложена накриво и пак претоплена от едната страна. С две думи придобих смелост да си го правя сам.
И аз бях в твоето положение. Карай смело-всичко е усет, който се придобива с практиката.
radius - майстор
Ааа смело и безотговорно само, ако правя на някой друг къщата. Мерси за подкрепата.
montoya - майстор
Забърсвай ги тръбите и фитингите с парцалче преди спояване да бутнеш прахта и няма проблем
ivanvasilev1970 - специалист
radius написа:
Ааа смело и безотговорно само, ако правя на някой друг къщата. Мерси за подкрепата.
Смело не винаги върви с безотговорно.
Край смело и отговорно придружено със необходимото старание.
torbalan - Дървен философ
Аз пък съм точно обратното - когато правя нещо за друг, старая се да съм максимално прецизен... В къщи съм си джаста праста ;)

Относно запояването на тръбите - гледах веднъж как водопроводчика ги лепи... Втория път (и до днес) вземам един поялник от един приятел и дейсттвам :)

Единствено зор виждам когато трябва да се работи на тясно - тогава викам някой да държи поялника, че две ръце не ми стигат :)

Тема "Съвет за покупка на поялник за полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: