Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
housedoktor - майстор
Лично аз не го използвам на максимални градуси-някъде около 260 ,предполагам.Зимата леееко ги повишавам .
Lube - напреднал
около 260-270 трябва да се работи, проблема е че терморегулатора не работи коректно и често прегряват тръбите..., аз се занимавам с това професионално и мога да пиша много по темата... затова най-добре усет и няколко сухи тенировки за домашни условия, по каталог го дават да грее от 5 до 7 секунди за ф20, но ако усетиш че много грее намаляваш времето!
ivanvasilev1970 - специалист
това с усета е малко доста относително...при сухите тренировки какви са признаците за добра спойка?
Когато са прегрети тръбите и се направи спойката-какво се случва?
Когато тръбите не са загрети достатъчно и се направи спойката-какво се случва?
montoya - майстор
В единия вариант протича евентуално /при студена спойка/, в другия вариант е възможно да запуши тръбата /при прегряване/
Намерих един сайт http://www.mashinite.com/offers/view/11480 подозрително малка цифра за дитрон поялници. Има някаква уловка, но не съм я търсил
ivanvasilev1970 - специалист
montoya написа:
В единия вариант протича евентуално /при студена спойка/, в другия вариант е възможно да запуши тръбата /при прегряване/
Намерих един сайт http://www.mashinite.com/offers/view/11480 подозрително малка цифра за дитрон поялници. Има някаква уловка, но не съм я търсил
И за какво да се набутваш със 100 лева, като мойе6 да си купи6 Китаъски за 30 лева, който доста съфорумци казват, че за "домашна" употреба върши отлична работа.
montoya - майстор
Не мисля че има китайски, нашенски или турски които да могат да се сравнят по някой показател с дитрончето, но пък 100 кинта за дитрон бил той и 1а са ниска цена. Има някаква далавера, обаче каква е нямам идея.
ivanvasilev1970 написа:
montoya написа:
В единия вариант протича евентуално /при студена спойка/, в другия вариант е възможно да запуши тръбата /при прегряване/
Намерих един сайт http://www.mashinite.com/offers/view/11480 подозрително малка цифра за дитрон поялници. Има някаква уловка, но не съм я търсил
И за какво да се набутваш със 100 лева, като мойе6 да си купи6 Китаъски за 30 лева, който доста съфорумци казват, че за "домашна" употреба върши отлична работа.

Аз се обаждах-уловката е че цената от 100 лв. е да може да излиза обявата в нет-а.А реалната стойност е 280 лв без ДДС за 500 W с накрайници от ф20 до ф40.Правят 10 % отстъпка в момента и доставят навсякъде в БГ с наложен платеж.Лепил съм и ф110 ppr ,но за домашна употреба не си струва набутването за професионална техника,освен ако не си изкарваш хляба с нея.Дано бях полезен,макар и закъснял...
montoya - майстор
Ясна е вече уловката, същата е толкова пари и в Енбра, които май са официален вносител на Дитрон. Аз си имам две бройки от тия, въпроса беше ниската цена, че 100 кинта за такава техника си заслужава да отделиш макар и за домашна употреба.
montoya написа:
Ясна е вече уловката, същата е толкова пари и в Енбра, които май са официален вносител на Дитрон. Аз си имам две бройки от тия, въпроса беше ниската цена, че 100 кинта за такава техника си заслужава да отделиш макар и за домашна употреба.
А реалната стойност е 280 лв без ДДС за 500 W с накрайници от ф20 до ф40.
Аз за по 100 лв щях да си купя 5 :-D
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте,
аз си купих китайско изпълнение за 20 лева. Досега съм направил около 20-ина спойки. Няма сълзене.
Но все пак трябва да признач, че тефлоновото покритие май е пълен боклук. след 5-тото запояване, започнаха да остават тънки частички от полипропилена по нагорещяемата повърхност и после дими, дими. Цвета стана тъмнокафяв. Това проблем ли е? Отразява ли се на качеството на залепването? Дали аз не правя нещо по грешен начин (например държа твърде много тръбата под загряване?)

Тема "Съвет за покупка на поялник за полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: