• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
s_s1 - специалист
чет яну 17, 2019 2:01 pmшоп написа:
Какво да кажа, и аз не знам немски, английски, но има преводач и се ровя и чета из чуждоезични форуми. Някой път и една снимка е достатъчна. Не чакам наготово.

Секцията е водоснабжениие
подсекция отчиски водьи
https://www.forumhouse.ru/forums/71/

Приятно четене!
Попрочетох нещо, но не съм много сигурен в превода:
Fragir, post: 13682878, member: 1168716 написа:
... Искренне рекомендую не пытаться самостоятельно собирать будильник по запчастям, а купить готовый у себя же на Украине...
вт апр 10, 2012 12:04 pmsunrider написа:
Е добре де, от това дето го четох напред-назад разбрах, че при намагнитване на водата частиците се окрупняват и не полепват по уредите. На практика водата не се омекотява, а просто няма окотляване,същите тези частици си излизат през крановете, което е и целта на занятието. На мен не ми трябва дестилирана вода с която да не мога да си изплакна ръцете от сапуна, а да спася уредите. Като гледам цените на тези магнитни устройства например руските, които предлага една търновска фирма от много години насам, най-скъпото беше около 46 000 лева за промишлени котли, се питам, ако това е измама и някой фабрикант купи няколко такива за производствените му нужди и те не вършат работа, собственикът на търновската фирма щеше ли да е жив и тая фирма, дали нямаше да е разпърдушинена с голям скандал. Щото да ме врътне мене с 300 лева за една къща не е голяма работа, ама някой с няколко стотин хиляди лева си е сериозен проблем. Така разсъждавам. А при нас водата е страшно твърда - карстов район - всичко побелява, механизмът на тоалетното казанче за нула време се окотлява и престава да работи да не говорим за бойлера, пералнята и пр. Голям проблем!!!
А между другото пием минерална вода от 20 години сигурно.
Хидро магнитните системи са решението на въпроса. Не позволяват на калция и магнезия да се свързват при температура на водата до 110*С. Използват се и в промишления, и в битовия сектор. Не са скъпи и срока им за употреба е мин. 25 години. Не искат никакви консумативи и поддръжка - слагаш и забравяш. При това след два/три месеца образуваният преди поставянето на системата варовик се отстранява. влезте в сайта на etiket.bg и се обадете - бъдете сигурни, че няма да Ви подведат.
шоп - майстор
Най-харесвам потребител с първи пост да ми рекламира.
Минителен съм и си мисля:
тия/този са толкова изпаднали, че щом са стигнали дотук да се саморекламират пошло и базплатно положението не е розово.
Само си мисля де...не съм спец. Завършил съм маркетинг :-D
Знам какво е антиреклама!
Boyan - специалист
До сега не съм виждал "хидро магнитна система за омекотяване на вода" да работи.
Няколко мои клиенти пробваха, но всички си ги смениха със йонообменна смола.
Според това, което аз съм виждал, не омекотяват изобщо.
bad_mad_whale - помощник
чет апр 12, 2012 11:16 pmstivemaster написа:
Малко уточнения дестилираната или деминерализираната или омекотената вода се пени пъти повече от твърдата ,така че ако ще си миеш нещо колега ..........,не е обратното.
От друга страна след като не се търси омекотяване а само избягване на варовика то алтернативата е магнитен преобразувател на водата - румънски 3/4" ,1м3/ч.Такова устройство струва 68 лв. и който не вярва че действа да намери начин да го пробва.
Дайте линк за тези магнитни филтри, моля!
Благодаря!
tzetzo160 - специалист
Здравейте! Да повдигна темата малко! Предстои ми изграждане на водопровод на еднофамилна къща, кедето водата е твърда, колко точно, ще покаже след като взема и дам проби за изследване, като в тази връзка вие как изследвате твърдостта? Освен системите за омекотяване със сол гел, ми попадна един уред, който на пръв поглед е с просто устройство.
BGN 431.32 40%OFF | ALTHY IPSE Whole House Scale Inhibition Water Softener System Machine Descaler Filter Anti Limescale Corrosion & Hard water
https://a.aliexpress.com/_mrEDz30
Това е линк към китаеца, като има различни модели и мненията са добри. Въпросът ми е имал ли е някой досег с подобен уред и ще съм благодарен да сподели мнение!
iliya_i - майстор
Този "вълшебен" омекотител къде отделя варовика, че не можах да разбера?
За тия със солта ми е ясно.
tzetzo160 - специалист
Доколкото разбирам, променя структурата на минералите и калцира - става аргонит, който сигурно не се отлага в такива количества. Може би се отмива с водата.
brum - майстор
Това звучи като бълбукаторите и магнитите икономайзери за бензинови коли. Има ли реномирани производители на тия джаджи? Ако няма маркови е много вероятно да е измама.
tzetzo160 - специалист
По-принцип малко на фейк ми прилича, но де да знам. Досега не ми се е налагало да боря котлен камък, но ето и че това ми предстои! Тепърва ще навлизам в проблема.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Омекотяване на вода за еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: