• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
Ами това е нещо наистина работещо и цената му е сходна с тези у нас.
:partyman:
gechev - специалист
Няма електрики. Деѝства на кавитационен принцип. В цилиндър има стотици тръбички през, които преминава водата. Тръбичките имат особена форма и накрая водата излиза със страхотно налягане. Има и някъкви пластини. Движението на водата създавало ултразвук. Замерваха го с някъква апаратура. Казаха ми, че вътре има и магнити. Всичко е капсуловано и не знам подробности. Било опитен модел за патентоване и ме помолиха да пробвам. Още като го монтирахме и направих замес, сместа стана рядка чорба и я изхвърлих. От 190 л водата падна на 130 л без промяна на пластичността на материала. Помолих ги да го закупя и след няколко дена се съгласиха. Платих и това е. Много важно, че намалих и цимента, което ми позволи да смъкна обемното тегло от 350 кг на 300 кг с подобряване на якостите. Да живее Българската наука.
hidrazin - майстор
Ами гледам тук пишат за намаляване на водата с до 8 литра на кубик бетон. Ти как ги намали с 60 литра си нямам и идея.
http://www.descaler.org/CONCRETE%20TREA ... G%2002.htm
Пък и тук говорим за омекотяване на водата - премахване на нежеланите йони. В твоя случай си остават във водата. Ако не беше точно ти нямаше да ти се размине лесно. :-D
:partyman:
gechev - специалист
hidrazin написа:
Ами гледам тук пишат за намаляване на водата с до 8 литра на кубик бетон. Ти как ги намали с 60 литра си нямам и идея.
http://www.descaler.org/CONCRETE%20TREA ... G%2002.htm
Пък и тук говорим за омекотяване на водата - премахване на нежеланите йони. В твоя случай си остават във водата. Ако не беше точно ти нямаше да ти се размине лесно. :-D
:partyman:
Аз давам факти. Имаѝ предвид, че не обичам да плащам за химери. Нещо което ми помага и не ме кара да съм зависим от химикали, като ми бърка в джоба съм ЗА. Останалото си е твоѝ проблем. Ако не вярваш ела плати два кубика тухли и правим опити, единия със и другия без устроѝството.
stivemaster - майстор
Моята машина за пенобетона е на такъв принцип, макар че не знам точно до каква стойност достига кавитацията.Пенителя се разпенва, но пяната не е чак до този обем, който се постига с такъв пенообразувател,който си правих отделно.
hakama - специалист
dragozow написа:
http://www.argo-market.com/Products/Details/1632

Имам такъв филтър, недостатъка е че за да е ефективен трябва да точиш до два литра в минута и на десет кубика да го сменяваш. Поради малката пропускливост трябва да сложиш по един преди всеки консуматор на вода, примерно пред пералня, бойлер, чешма от която пиеш и т.н.
А комплекта какво включва/струва, това е само филтъра?
gechev - специалист
stivemaster написа:
Моята машина за пенобетона е на такъв принцип, макар че не знам точно до каква стойност достига кавитацията.Пенителя се разпенва, но пяната не е чак до този обем, който се постига с такъв пенообразувател,който си правих отделно.
Профи го описа процеса, защото и на мен ми обясниха, че става въпрос на разкъсване на връзки на моликулярно ниво. Водата в предприятието е много твърда. Имаме кладенец с водонапорна кула. Коѝто е идвал я е виждал. Парогенератора за експандиране на стиропора е електрически и преди устроѝството сменях нагревателите всяка година. Сега са като нови вече 3 години. Тъп съм да обясня процеса, но споделям факти. Изглежда водата все още е загадка. Хидразине, каня те. :-D
dragozow - майстор
hakama написа:
dragozow написа:
http://www.argo-market.com/Products/Details/1632

Имам такъв филтър, недостатъка е че за да е ефективен трябва да точиш до два литра в минута и на десет кубика да го сменяваш. Поради малката пропускливост трябва да сложиш по един преди всеки консуматор на вода, примерно пред пералня, бойлер, чешма от която пиеш и т.н.
А комплекта какво включва/струва, това е само филтъра?
Само филтъра, трябва ти филтърна колона. Единичната е 24 лв, а двойната 75 лв. Може да ползваш и твои, стандартни са.
hidrazin - майстор
gechev написа:
Хидразине, каня те. :-D
Каниш ме на гости, на маса, на лов...? :-D
Механично разкъсване на молекулярно ниво по механичен начин е малко... Все едно да счукаш син камък и да му изцедиш сярната киселина и да остане само мед. :) Това че си сменял всяка година нагревателите а сега карат вече три години означава само че вече си попаднал на читави.
Сега за бетона. Мисля няма нужда да ти обяснявам че втвърдяването на бетона не е просто съхнене а химически процес. За конкретния е необходимо определено количество вода. Може да я намалиш в няколко случая:
- Използваш пластификатор.
- Инертните материали са ти с повишено съдържание на вода - мокър пясък например.
- Слагаш по-малко цимент и повече пълнеж - кофти. Тухлите стават като направени от извара. Миналата година щях да се пребия като стъпих на такава.
Качеството на водата също е определящо за качеството на бетона. Вредни са както сулфатите предизвикващи сулфатна корозия, така и хлоридите образуващи лесно разтворими съединения. И двете няма как да ги махнеш с това устройство, нито с наколенките на Ливайн, нито ако закачиш на водонапорната кула Космодиск. :shock:
Ама щом те успокоява и ти вдъхва увереност продължавай да си го ползваш. Ама аз не искам намагнитени ултразвукови тухли.
:partyman:
Прикачен файл:
Ново Bitmap изображение1.jpg
Ей, половината от написаното е в кръга на шегата. :roll:
stivemaster - майстор
Е явно не сме дорасли да разбираме хумора ти.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 11

Тема "Омекотяване на вода за еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: