• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
stivemaster - майстор
Не знам кое ти се струва грубо колега Красигого но на твое място щях да се почувствам като на ЖП прелез и да се огледам и да се ослушам преди да продължа .Според теб какви са клиентите на тези преобразуватели - http://www.utilitiesbulgaria.com/magnet_prices.htm (виж цените по-надолу) в сравнение с теб ? По прости ли са , импулсивно ли ще вземат решение да платят такава цена ???
krasigogo - специалист
Не е луд този който яде зелника, другото го знаеш.
Писах по горе че ще направя експеримент със въпросните хипотези. Във физиката, както разбирам ти е силната страна, знаеш че има един единствен начин да докажеш една хипотеза, а то е да се докаже експериментално, след което то вече не е хипотеза а се изписва определен закон. Това се случва в момента с Хигс бозона. Физиците знаят че съществува, но докато експериментално не го докажат, си остава само хипотеза.
Но спамим на чиляка темата. Ако есенес няма варовик във бойлера, ще имам честа да си призная грешката, и заслужено ще обереш овациите на колегите.
Интересното е ти какво ще направиш, ако се окажа аз правият.
milen56 - специалист
Имам такъв магнит на село.90лв дадох тогава за по-силния на 3/4".Това беше препоръка от човек с кафе машини в София, но магнита работи, защото водата в София няма нужда да се омекотява водата.Тогава се подведох и го взех.Не се лъжете да си давате парите за магнити.Ако някой иска моя го давам на 1/3 от цената.По-добре да се сложи пълнител със смола преди бойлера и пералнята, ако нее много твърда водата, иначе смолата се изхабява много бързо, а един пълнител е около 25лв.Мойта вода е около 1200 немски градуса и един картридж стига за около 800-1000л вода.Затова е по-добре е да се сложи смола с регенерация, но там цената е доста голяма.
Фло - специалист
milen56 написа:
Мойта вода е около 1200 немски градуса и един картридж стига за около 800-1000л вода.Затова е по-добре е да се сложи смола с регенерация, но там цената е доста голяма.
Намали малко немските градуси,към 100 пъти! Да речем да станат към и около 12. :) ,щото при мен са 15 . 1 немски градус е 50 ppm/ парт пер милион/,а може да се каже и така: 50 милиграма калциев карбонат на 100 грама вода.При 1200 немски градуса излиза,че няма много място за водата,защото в 100 грама вода камъняка ще е 60 грама.
preslav - майстор
sunrider написа:
Как да намаля до минимум твърдостта на водата във водопровода? Четох доста и за намагнитването на водата, и за системите със смолата и таблетираната сол и пр.Накрая се забърках. Явно омекотяването със смолата е най-доброто, но е много скъпо и иска слугуване(следене,добавяне и плащане на сол).От друга страна намагнетизирането на водата най-ми хареса, защото се слага веднъж, не се обслужва и е доста по-евтино, но пък има в нета много отрицателни мнения. Ако някой е пробвал нещо да каже от личен опит, защото всичките търговци с които говорих си хвалят стоката и оплюват конкурентите.
Нямам съдомиялна, но съм чувал за такива дето се зареждат с таблетирана сол - защо ли производителите им не са се светнали за магнитен омекотител?
В същност ще съм благодарен на всеки, който сподели опит с омекотителите на съдомиялните машини - устройство, разход на сол и т.н.
pipilica - майстор
Скоро прочетох някъде че имало филтър с йонообменна смола в миялните и за това се слагало
сол в един резевоар за регенерация на смолата. Аз в мойта слагам обикновенна готварска един път в месеца сипвам по едно кило. Разхода нямам представа колко е щото вътре все си има, освен това машината има 3 или 4 степени за твърдост на водата. Тва дето го продават е чиста сол ама в пъти по скъпа.
Отделно прочетох в съдържанието на праха за пране (Rex) че имало съставка против котлен камък та тоя Калгон е само да печелят производителите му.
Май ще си карам на твърда вода и така.
torbalan - Дървен философ
В моята съдомиална също има резервоар за сол, но аз слагам морска сол (по-евтина е от готварската) :)

Филтър едва ли има чак с йонообменни смоли, по-скоро като се дозира сол по някакъв начин се пречи на котления камък да се отделя...
milen56 - специалист
Съжалявам, грешката е вЕрна #-o .1200 ми беше електропроводимостта или нещо друго.Просто тази цифра ми е влязла от някъде :?
torbalan - Дървен философ
:-D

поредното вълшебно устройство...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Тема "Омекотяване на вода за еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: