• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
stivemaster написа:
Е явно не сме дорасли да разбираме хумора ти.
Казва се - "Не съм дорасъл!".
Не слагай всички във форума под твоя знаменател.
:partyman:
stivemaster - майстор
Предполагам че и това е пак твоя хумор, иначе ако си позволя да давам такива "съвети" за намаляване на направната вода като твоите най малкото щеше да ме е срам от тях (ама ако знам как съм се изплющял) нямаше да наглея с уговорки че са шегички.
Гечев споделя опит, на един от най светнатите по отношение на бетона в този форум ,дава информация и за продукт уникален с качествата си, на друг отсъстващ за неопределено време съфорумник ФЛО (в друг един форум осъзнаха че хилядите му постове са предизвикали други десетки или стотици хиляди такива и че съществуването на социалната им мрежа - форум се дължи точно на такива като него),а ти както винаги използваш суматохата да се проявиш с остроумието си и да предизвикаш ненужен флейм.
И ти го казвам с добри чувства ,няма нужда да отговаряш.
nnddnn72 - напреднал
krasigogo написа:
Не е луд този който яде зелника, другото го знаеш.
Писах по горе че ще направя експеримент със въпросните хипотези. Във физиката, както разбирам ти е силната страна, знаеш че има един единствен начин да докажеш една хипотеза, а то е да се докаже експериментално, след което то вече не е хипотеза а се изписва определен закон. Това се случва в момента с Хигс бозона. Физиците знаят че съществува, но докато експериментално не го докажат, си остава само хипотеза.
Но спамим на чиляка темата. Ако есенес няма варовик във бойлера, ще имам честа да си призная грешката, и заслужено ще обереш овациите на колегите.
Интересното е ти какво ще направиш, ако се окажа аз правият.
ИНтересно, че от времето на този пост са изминали вече не една, а цели 2 есени, а колегата krasigogo не е споделил обещаните резултати от експеримента с магнитите...дано не му се е случило нещо лошо на човека...да не дава Господ...но щеше да ми е интересно да разбера какво се е случило.
Жалко.
А може би метода действа, а той не смее да се появи и да си признае....
stoychod - помощник
Здравейте
Аз имам един въпрос свързан с омекотяването на вода с Омекотителни системи за вода с йонообменна смола. Цената на такова устройство ме устройва, но се притеснявам, че се използва голямо количество сол. При мен няма канализация и в момента използвам попивна яма(дълбока 4 метра), като идеята е след време като ми останат излишни пари да си сложа и малка пречиствателна станция.
Ходих да гледам една омекотителна станция и човека ми каза, че с моята вода за 3.5 кубични метра омекотена вода ще трябва 1.8 кг сол. При средна консумация 7 кубика вода на месец това са около 1 тон сол за 20 години. Всичката вода ще се излива в попивната яма.
Въпроса ми е следният: Няма ли да замърся почвата с всичката тази сол и в един момент да изсъхнат дървета и всичко разтящо?
Поздрави
torbalan - Дървен философ
hidrazin написа:
stivemaster написа:
Е явно не сме дорасли да разбираме хумора ти.
Казва се - "Не съм дорасъл!".
Не слагай всички във форума под твоя знаменател.
:partyman:
Пък мен ме развесели :)
stivemaster - майстор
А, баш пък тебе няма да те развесели.Реши да пообиколиш дори старите теми и да снесеш по нещо,пък белким предизвикаш някого ?
Интересно дали ще продължат да търпят троловете в този форум и за напред ?
stoychod - помощник
Колеги, ако някой може да сподели инфо по моя въпрос със замърсяването моля да сподели.
stivemaster - майстор
Ще ти отговоря направо без намеци.Първо трябва да помислиш за канализация и тогава за омекотителна инсталация ! 3-4кг. сол на месец не са добра идея, ако и септичната ти яма не е преценено къде да се изкопае и е върху водоносен пласт и се "оттича" към комшиите ти за което правилно си се загрижил. И да си направиш пречиствателна станция в бъдеще,солните отпадни води не можеш да ги неутрализираш в нея !
vlado0549 - специалист
И аз да споделя опит!Инсталирах колона съа филтърен елемен смола. Работа аботи около седмица.После я едно бидонче съа сол и вода и я промияам за час два.Малко хамалогия ама е евтино.
vlado0549 - специалист
И аз да споделя опит!Инсталирах колона съа филтърен елемен смола. Работи около седмица.После в едно бидонче съа сол и вода и я промияам за час два.Малко хамалогия ама е евтино.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 11

Тема "Омекотяване на вода за еднофамилна къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: