Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Braikoff - помощник
нед окт 11, 2020 1:42 pmMamaMy написа:
Който не е копал или плащал за сондаж, той не го оценява и е склонен да прави глупости. Като го загубиш и тогава започваш да се усещаш ама вече ще е късно.
Визираш тротила ли, колега?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, колегата ти визира вибрационната помпа
Braikoff - помощник
http://elmashbg.com/bulgarian/produkti/ ... iaemi/qgd/
Винтова пише - да не би аз да греша?
Все пак се занимавам с тези неща от седмица...

Мисля да взема TopGarden RD-WP34 - https://www.onlinemashini.bg/pompa-vodn ... por-/29129, като най-евтина, предлагат допълнителни датчици за автоматична работа, а това, май, е което трябва да търся за разработване на сондата:

"ХАРАКТЕРИСТИКА:

Винтовите потопяеми помпи от серията QGD са предназначени за изпомпване на вода от сондажни кладенци. Корпусът е изработен изцяло от неръждаема стомана. Помпите могат да се оборудват със електронна кутия и маркиращи водното ниво датчици за напълно автоматичен работен режим снабдени със защити против работа без вода, празен ход,подаване на висoко или ниско напрежение.
Помпата е с работен кондензатор с напрежение 450 VAC, 30 uF и работна температура 85°C.

Технически параметри:

Номинална мощност: 750 W
Дебит: 2000 л/час; 33л/мин
Напор: 55 метра
Максимална всмукателна дълбочина: 5 м
Цолаж на помпата: 4'' 102 мм
Размер на изхода: 1''
Дължина на кабела: 10 м
Тегло 9,3 кг."
LazarGanev - "Велик майстор"
Braikoff написа:
http://elmashbg.com/bulgarian/produkti/ ... iaemi/qgd/
Винтова пише - да не би аз да греша?
Не, аз не знам каква ти е помпата, ти даваш противоречива информация. Сега казваш винтова, в началото беше вибрационна:
пон май 07, 2012 2:46 pmshishkov78 написа:
Здравейте!Въпросът ми е как мога да разбера дебита на сондажа?В момента вътре има вибрационна помпа
Braikoff - помощник
нед окт 11, 2020 8:42 pmLazarGanev написа:
Braikoff написа:
http://elmashbg.com/bulgarian/produkti/ ... iaemi/qgd/
Винтова пише - да не би аз да греша?
Не, аз не знам каква ти е помпата, ти даваш противоречива информация. Сега казваш винтова, в началото беше вибрационна:
пон май 07, 2012 2:46 pmshishkov78 написа:
Здравейте!Въпросът ми е как мога да разбера дебита на сондажа?В момента вътре има вибрационна помпа
Различни потребители гледаш. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Съжалявам, разсеял съм се при смяната на страниците, ама и ти си ми помогнал, като си се включил. Иначе препоръките ми бяха за shishkov78, а и MamaMy имаше предвид точно него.
А по твоя въпрос - най-лесния начин да сложиш защита от работа на сухо е електронен пресостат - на него му имам много повече доверие, отколкото на поплавък.
Braikoff - помощник
Няма проблем - то и аз така изневиделица...

Побеже не разбрах от прочетените теми как точно работи защитата от работа на сухо, затова реших - поплавък.
Поплавъкът, си мислех, ще кара помпата да включва по-рядко, а защитата би я включвала по-често.
Прочетох някъде, че има помпи, които е хубаво, или позволяват да се включват само до 20 пъти на ден...
Та затова поплавък.
Иначе с електрониката сякаш ще е по-лесно и сега вече си мисля, че може да има и настройка за старт и стоп.
Целта ми е да сложа помпа, която да държи сондата така, че постоянно да има приток, за да се почистят дамарите.
Не живея зимата на самото място и затова ми трябва автоматика. :)
нед окт 11, 2020 9:25 pmBraikoff написа:
Няма проблем - то и аз така изневиделица...

Побеже не разбрах от прочетените теми как точно работи защитата от работа на сухо, затова реших - поплавък.
Поплавъкът, си мислех, ще кара помпата да включва по-рядко, а защитата би я включвала по-често.
Прочетох някъде, че има помпи, които е хубаво, или позволяват да се включват само до 20 пъти на ден...
Та затова поплавък.
Иначе с електрониката сякаш ще е по-лесно и сега вече си мисля, че може да има и настройка за старт и стоп.
Целта ми е да сложа помпа, която да държи сондата така, че постоянно да има приток, за да се почистят дамарите.
Не живея зимата на самото място и затова ми трябва автоматика. :)
Ами зимата какво ще поливаш... защо ще ти е поплавък на стара помпа / някой модели нови имат такава система /...според мен карай със старата техника и като поливаш хвърляй по едно око ка струята вода дали намаля, спираш за 20-30 мин, водоизточника навира вода и пак вкл.помпата...решение за намален цолаж на изхода също е вариант...Казвам това, защото август-септември аз така процедирах
LazarGanev - "Велик майстор"
пон окт 12, 2020 1:25 pmpetrometro написа:
...решение за намален цолаж на изхода също е вариант...Казвам това, защото август-септември аз така процедирах
Ааа, не, не и при тая помпа [-X ! Винтовата помпа е обемен тип и не харесва кран на изхода!
Braikoff - помощник
нед окт 11, 2020 9:13 amkozl написа:
То не знае се ква е помпата.
Но мисля, че за сондаж с потопяема помпа е подходящо да се ползват сонди към електроника за горно и долно ниво. А има и потопяеми поплавъци. Но и двата вида са сигнализиращи и работят със слаб ток.
А има ли начин да включа помпата през някаква електроника, която да я пуска когато има вода в сондата и да я спира, когато водата намалее?
Ако има - какво точно трябва да търся?
Както написах и по-горе, искам помпата да източва сондата постоянно, за да може да се разработи отново, ако изобщо има накъде повече.

П.П. Извинявам се, не видях отговорите.
Сондата изкарва по 100-тина литра на 24 часа.
Не живея там вече (за през зимата) и не мога да я пускам постоянно, затова търся вариант за автоматично периодично изпомпване.
Нали това е единият начин за "продухване" на водоносните канали?

"Старата техника" е на приятел и затова търся мнения каква помпа с автоматика да си взема.
Предпочитам да е евтина, в случай че сондата няма да изкара повече вода.
Ако имам добър дебит не е проблем после да си взема по-добра помпа.

Иначе кран на изхода не предвиждам и аз.

Тема "Въпрос за сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: