Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
ср юли 07, 2021 10:15 pmBraikoff написа:
Точа два пъти на ден по 120-130, може би, литра, а миналата бяха само стотина на ден.
Ти нямаш сондаж а само влажна дупка. Щом и дядо ти вадил само по няколко кофи на ден няма да го бъде.
Нито с наливане на вода и още по-малко с тротил. Тротила само ще уплътни слоевете и ще изчезнат тези 100-тина литра.
Абе от тоя сондаж няма да поливаш райграс. Овен ако не е 4-5 квадрата или в саксия.
:partyman:
шоп - майстор
ср юли 07, 2021 10:15 pmBraikoff написа:


Какво ще стане ако пълня сондажа с вода от друг кладенец
То ако с наливане на вода се отпушваха дамари...!
Моето мнение се припокрива с това на хидрата. Нямаш сондаж, а влажна дупка.
За да стане сондаж посоката е само една: надолу.
Успехи!
LazarGanev - "Велик майстор"
На колко метра е водата?
hidrazin - майстор
чет юли 08, 2021 7:49 pmLazarGanev написа:
На колко метра е водата?
Е на колко да е в такава дупка?
нед окт 11, 2020 2:54 amBraikoff написа:
Сондажа е с Ф250 мм., около 30 м. дълбочина.
Смятай го по 50 литра на метър и за 100-120 литра ... ясно.
:partyman:
Braikoff - помощник
чет юли 08, 2021 7:49 pmLazarGanev написа:
На колко метра е водата?
Около 27 метра до повърхността.
Braikoff - помощник
В Петък се наложи да изпразня басейна, който е около 14 кубика.
Източих го в сондажа.
Нивото, естествено, се вдигна.
По предварителни мои сметки трябваше да се съберат около 8 кубика (30-ина см. диаметър, 30-ина метра дълбочина...).
Той, обаче, събра всичката вода и огледалото е на 15-ина метра.
Явно има разширение в дъното.
Има ли нещо, което трябва да направя или...?
chapara - майстор
Да вадиш водат до дупка в басеина. Ако е кална добре, долу се обрушва и резервоара се уголемява. Като се утаи обратно и така. Ако в необсадената част се образува каверна във вид на резервоар ще увеличиш обема.
kozl - майстор
нед юли 11, 2021 9:35 pmBraikoff написа:
По предварителни мои сметки трябваше да се съберат около 8 кубика (30-ина см. диаметър, 30-ина метра дълбочина...).

Има ли нещо, което трябва да направя или...?
Кат начало се зафатай да си опрааш сметацията и да назубриш формулата за обем на цилиндър :-D
Обема V=П×D×D/4×H=3.14×0,3×0,3/4×30=2,12 м3
Braikoff - помощник
пон юли 12, 2021 7:03 amkozl написа:
нед юли 11, 2021 9:35 pmBraikoff написа:
По предварителни мои сметки трябваше да се съберат около 8 кубика (30-ина см. диаметър, 30-ина метра дълбочина...).

Има ли нещо, което трябва да направя или...?
Кат начало се зафатай да си опрааш сметацията и да назубриш формулата за обем на цилиндър :-D
Обема V=П×D×D/4×H=3.14×0,3×0,3/4×30=2,12 м3
Ха-хаа, хвана ме. :)
Не съм запомнил формулата, а и не потърсих в нета, но това чудо събра 12-14 кубика. :)
KingLin - майстор
@Braikoff, аз като горд ползвател на сондаж от няколко години, мога да ти предложа следното: ако искаш да налееш време и усилия, без много вложени средства, си направи няколко еърлифта. Не е нужно да викаш човек специалист. Трябва ти 40-50 метра HDPE (което ти най-вероятно вече имаш), още толкова гумен шлаух, един тройник или снадка за полиетилена, който ще преправиш, така че да нанижеш шлауха и ако нямаш компресор, можеш да ползваш от някой познат. Режеш парче полиетилен, около метър и го скосяваш (подостряш). Него го ползваш за връх и го снаждаш с останалата част на полиетилена посредством тройника/снадката, която си преработил, нанизваш шлауха и ги пускаш на дъното. После пускаш компресора и като почне да вади вода почваш да почукваш със заостреното по дъното. И така до заветната цел :D Идеята ми е да си направиш круша в долния край и да се надяваш на чудо :) Водата можеш да я прекарваш през утайник и да я връщаш, за да не спира. Ако има камък на дъното обаче, няма да стане номера. Надеждата умира последна, поне при мен :)
В момента наистина имаш влажна дупка. Има обаче някакъв шанс да тръгне малко повече вода. Поразходи се по комшии и разпитай имат ли кладенци/сондажи и ако имат на каква дълбочина е водата, какъв е дебита. Ако района е сух по-добре не се главоболи
С еърлифта 2 пъти при мен слизам с около 30-40 см надолу от дъното (без да броя утаения пясък). Проблема е, че там вече няма обсаждане и може да се свлича пръстта.

Тема "Въпрос за сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: