Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, наскоро закупихме жилище с приятелката ми и го избирахме така, че холът да бъде достатъчно просторен, за да побере кухненски бокс и мека мебел, и все пак да изглежда широко. Открихме такъв апартамент, само че ни казаха, че тази наша идея няма да стане и кухнята трябва да си остане кухня. Ще кача скица на жилището и ще се радвам, ако някой може да ни посъветва. Ако пък някой го е правил, още по-добре.

http://imageshack.us/f/59/apartamentb.jpg/
Това е скицата, която направих. Жилището е на 5-ти етаж в панелен блок. Бихме искали боксът да бъде на късата стена на хола, така че все пак и терасата да остане тераса. Водата няма да бъде проблем, но никой не знае как ще стане с канала. :)
Благодаря ви!

Прикачен файл

apartament.jpg
скицата
apartament.jpg (61.83 KиБ) Видяна 12944 пъти
galin56 - специалист
Вуйчо ми има абсолютно същия апартамент, само без терасата на спалнята. И той го направи точно така както искаш ти. Само че той зазида терасата на хола и си сложи готварската печка и хладилника точно на мястото на тая тераса. Вода се отказа да прекарва защото беше далече от тръбите и нямаше как да се измисли наклон, нито по пода нито по стената. Кухнята я направи на детска и така. Какво да ти кажа, ако имаш деца (сигурно поне си ги планирал вече) тоя вариант определено си заслужава труда защото печелиш детска стая, но пък губиш от комфорта на хола. Въпреки това вуйчо ми е сложил големи дивани в хола и даже има място и за гости. На теб поне ще ти остане терасата на спалнята. Според мен за двойка без деца не си заслужава, но вие сигурно сте млада двойка и те първа ще имате поколение така че има смисъл. Има и друг вариант за близки до тия пари да търсиш 3-стаен. Дори да е в по-лошо състояние още сте млади със времето ще го постегнете.
И се сетих да добавя, кухненския "бокс" е по-добре да е на мястото на терасата защото ще сложиш абсорбатор , лятно време отваряш прозорци и така като готвите няма(почти де) да ви мирише на манджа в целия хол, а ако искаш мивка там, не знам водата как ще я прекараш до там. Сложно ми се вижда(поне на мен).
naB4o - специалист
Ами само помисли, как ще вземеш вода за кухнята и къде ще мине. Също така и мръсния канал. Имах подобни идеи за преустройство на моята гарсонка, но не си заслужаваше според мен. По-лесно би било да я продам и да не правя тази инвестиция, и да взема по-голям апартамент. А и сега чакаме дете, но след няколко години, ще стане преместването.
Успех!
Ами да, с оглед на едно светло бъдеще с деца покрай нас, искахме да получим две спални и хол с трапезария, но явно номера с мръсната вода няма да мине.
Ще се наложи да бъдем гъвкави. ;) Благодаря ви!
galin56 - специалист
naB4o, Много си прав. И аз се чудих на вуйчо ми за какво ги прави всичките тия разправии. В нашия град поне, за Варна не знам как е, разликата в цената на апартамент със една стая повече е от порядъка на 15 хил. като зависи от случая де, може малко повече, може и по-малко. Та на него тая "разправия" му излезе 10-12 000лв. Излезна толкова защото е на 8-ми последен етаж и трябваше да прави терасата изцяло от ПВЦ дограма заедно с "покрив" такъв, после същата история и със бившата "кухня" та да може да стане на детска а тогава беше около 2008г. и цените на дограмата бяха до небето. И накрая като теглих чертата(за моите си разсъждения де) се питам за какво му беше целия тоя ремонт, като можеше да продаде тоя апартамент и плюс тия пари които даде за ремонт и максимум с още 5000лв. да си е купил 3-стаен. И разликата е несравнима във втория случай печелиш още една истинска си стая и 12-13 квадрата повече обитаема площ.
Та така, че много правилно си се ориентирал, вместо да зидаш тераси и "местиш" кухни продай гарсониерата и си вземи двустаен. Разликата в парите няма да е много а комфорта при двата варианта е несравним.
jekasus - майстор
Абе....... възможно да стане.
Ако съм разбрал правилно идеята, а това - ако имаш още някоя хилядарка вповече е малко несериозно.
Прикачен файл:
apartament.jpg
apartament.jpg (40.98 KиБ) Видяна 12863 пъти
Junak - майстор
И мръсната вода от кухнята ще я носи с кофи до канала в банята
jekasus - майстор
В зелено - предстенна обшивка,за да може да се вдигне ф50 на по-високо ниво(в жълто).
В червено - критичната част на ф50(близо 120-150см), което може да се затлачи. Но в практика съм виждал извращения на по-къси разстояния.
Може и да остане ревизионен отвор за почистване на червената част от мръсния канал, ако стане такава инфекция.

Прикачен файл

apartament.jpg
apartament.jpg (42.07 KиБ) Видяна 12839 пъти
failure - специалист
Точно така се прави, само че аз съм пробил стената на спалнята до комина и съм надигнал тръбата покрай комина на спалнята. Следва критичния преход в червено, но съм се включил във водостока (непосредствено до вратата в банята) така дефакто има преход само около 130 см които се преодоляват с цената на замазка 5 см на целия апартамент. Водостока и каналната тръба са свързани в мазето.
Последна промяна от failure на пет юни 08, 2012 11:37 am, променено общо 1 път.
galin56 - специалист
Прикачен файл:
apartament.jpg
apartament.jpg (68.61 KиБ) Видяна 12807 пъти
Добре само, че това което ти си му заградил по-скоро ми прилича на пейка отколкото на кухня. Аз дозаградих с червената линия за да стане по-реално. Даже и това е малко взависимост от това дали иска да си сложи маса или ще яде цял живот на холната масичка. В тоя случай добре с 300 зора може да си премести мивка, но като почнат да готвят ще им мирише целия апартамент на манджа.
Вуйчо ми го направи по следния начин който съм описал със зелените линии. Избива терасата и я иззидва и дограма, а зелената линия ти е да речем алуминиева лайсна между плочките и паркета. От дясно на нея можеш да си направиш барплот или да си сложиш маса за хранене (по-добрия вариант според мен). От ляво на лайсната си разполагаш мебелите за хол. Така отваряш прозорци като готвиш, слагаш абсорбатори и и т.н. и ти не мирише на манджа в целия апартамент. Мивка няма как да сложи. Вуйчо ми премахна от вградения гардероб, направи си мивка и там си мие съдовете. Не казвам, че това е възможно най-рационалния вариант, просто споделям опция.

Тема "Преустройство в панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: