Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
naB4o - специалист
Ами успех с начинанието :) и дано крайния резултат да е задоволяващ!

При идеята на jekasus, може там да са му шкафове с мивка и посуда, които продължават с тв-бар (секцийка) а вече на балкона да се направи 1 малко боксче с 2ка котлон и фурна ~70-90 см., като е добре да се пообособи, за да не ароматизира целия всекидневен отсег. :)
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Същите проблеми стоят пред мен в близко бъдеще. Въпреки, че ще купувам тристаен, кухнята е изключително малка. Как може кухнята да е в най-малката от всички стаи? - тъпота.
Чистата вода уж не е проблем да се прекара, но ме притеснява да не прави конденз по нея.
Мръсната е по-големия проблем. Проблемни участъци ще има. Вероятност за запушвания. Въпросът е как да ги отпушим? Варианти:
1. Ревизионни отвори на подходящи места
2. Отпушване с налягане от водопровода - предварително изграждане на сложна система от кранове и целия новоизграден канал да издържа на налягане - май ще отпадне това.
3. Механично отпушване - предварително вкарано нещо (като пружина за отпушване, ако може да е защитена от корозия) в целия (или проблемна част) канал.
4. Химични препарати за отпушване - различни видове.
jekasus - майстор
Идеята ми за "пейка" - стандартна кухня от хипермаркети, оттам нататък да си избират размерите и дизайна спрямо парите си.
За миризмата от манджите - аспиратори много добре се справят, а и в "Мисия мой дом" в едно предаване имаше едно преграждане на кухня с преградни стени и плъзгащи врати, скапан ми е нета и не ми се търси сега.
За мръсния канал - след пет години работа в колбасарница, съм твърдо за ревизионни отвори за почистване. Бързо,евтино и качествено :-D
То и мен ме чака подобно нещо, трябва да измисля как да захраня пералнята в килера, който е на два метра и половина от най-близката връзка с мръсния канал.
GROHE Bs - специалист
Ако някъде в кухненската картинка впишеш пералня примерно рискът от запушване пада сериозно.
Здравейте! Извинявам се, че вдигам стара тема, но по-добре да се опресни, отколкото да се разхвърля информацията. Наскоро закупих двустаен апартамент от същия тип, който е посочен по-горе и ми предстои същото изнасяне на кухнята в хола. Единствената разлика е, че при мен щранговете са на общата стена с кухнята .т.е вътре в банята. Блока е от тип Бс-69-СФ първоначалният вариант.

Някой дали скоро е правил подобен ремонт или ако има ВиК майстор, да даде съвети най-вече за мръсния канал, защото това ме притеснява най-много?

Единия вариант, за който си мисля е, тръбата да минава през спалнята и покрай комина да мине към хола.

Изображение

Вторият вариант е, мръсния канал да мине в ъгъла на комина и да излезне зад вратата.

Изображение

Ще ми се да не се вдига нивото на пода, но ако е невъзможно, ще се вдига.
gogitko - специалист
Кафявия правоъгълник вграден гардероб ли е ?В моя апартамент вградения гардероб е на гърба на банята.Махнах го и сега там е мивката и шкафчета , а има място и за пералня и всичко е добре канализирано през банята. В добра близост е и до кухнята през една врата.Или го раздели на две една част антре другата мивка.
Да, има стар гардероб там, който ще се сменя. Предвидил съм там да е пералнята по принцип.

Майка ми също е с такъв апартамент и там кухнята е в коридора, но не ми харесва това разположение. Едно, че се омирисват и дрехи и всичко, отделно и като влезне човек и направо в кухнята се озовава.
gogitko - специалист
Ти само мивката за да ти е по лесно за канала иначе кухнята в хола.
Това също не е вариант. Да не кажа, че е извращение направо :rolleyes:
The_FAN - специалист
Варианта за канализация през спалнята е най-добрия ако кухнята е в хола. Мястото е достатъчно за наклон, а един ревизионен отвор за почистване може да се остави винаги. Спирали, прпарати и мелница на сифона на мивката са допълнителни помощници. Не сме в 85-та година все пак...
Мен ме чака същото в същия апартамент. Кухнята ще става детска и по-скоро обмислям как да превзема част от терасата за да вградя гардероба на новата детска стая за да не я стеснявам допълнително. :)

Тема "Преустройство в панел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: