Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
fore - майстор
А с каква помпа става ? Накрайника какъв е ?
Krass - майстор
solar_entusiast написа:
Иначе се надува с азот, че въздуха прави конденз, а от там и вътрешна корозия на съда.
Я пак, че нещо не разбрах. Къде става конденз и къде корозия.
solar_entusiast - специалист
И двете неща са от страната на газовата възглавница. Като едното е следствие от другото.
lov - майстор
Ти за сух въздух не си ли чувал. Или пак по мнението на гаражния майстор. Макар че при един затворен обем няма никакви проблеми с корозия. Та пълни се с азот заради неговата температурна характеристика на разширение. По същата причина помпят и автомобилните гуми също с азот.
solar_entusiast - специалист
Вижте аз ви казвам как се правят правилно нещата.
Пък вие си го помпайте с каквото и както искате.
Иначе сух въздух може да ми кажете от къде и как ще го получите. Че аз съм си леко тъп и незнам.
Отностно затворения обем - имали кислород има корозия. Имали и влага - вече има ускорена корозия. Химия(Физика) - 8 клас.
fore - майстор
Абе майче с крачна помпа или компресор, въздухът найстна не е от най сухият. Филтърът на компресора е за прахта по скоро. Така че вътре се пълни и влага и кислород и какво ли не.
Докато при Азота -нещата са ясни - само Азот.
Друг е въпроса дали бутилката е емайлирана, неръждавейка и дали от завода са напълнили и те Азот. :mrgreen:
krasi92 - майстор
Как да си го набавим въпросният азот.Продава ли се в магазините и ако да в кои по точно или да си пимпиме с крачната пимпа от москвича
solar_entusiast - специалист
Ако имаш някой познат занимаващ се с климатици може да го питаш да мине с бутилката и да ти го напомпа.
Иначе, ако имаш нужната бутилка в по-големите градове има станции където може да си я заредиш.
krasi92 - майстор
Не искам да ме минават с бутилка а пък нямам и подходяща -имам само от минерална вода а те маи не стават.Мога да демонтирам обаче хидрофора от време на време и да го нося на бензиностанцията да ми го помпят че то винтила кат на автомобилна гума.

Тема "Регулиране на налягането на хидрофор Гардена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: