Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
Не, просто си си е купил боклук и се опитва да го накара да работи като нещо истинско.
GARDENA са смотани китайски помпи с добър външен изглед. Същата работа върши и една
евтина и обикновена китайска помпа. Разликата е че като ти изгори откровената китайката,
няма да плачеш толкова, защото си дал в пъти по-малко парички.
:partyman:
kalin72 - майстор
Да, дал съм повече пари, и ще установя дали е боклук ако до 4-5 години експлоатация се скапе, но засега работи идеално.
Опитвам се да вдигна дебита през по-малка изходна тръба, за да може да завърти разпръсквач за тревата.
hidrazin - майстор
Какво се опитваш да вдигнеш с по-малка изходна тръба??? Дебита ще го намалиш със сигурност.
Така де, помпата държи до 6
От къде ги измисли тези 6 бара? Тук ясно си пише - максимално налягане 4 бара.
http://www.gardena.com/bg/water-managem ... -4-309042/
:partyman:
kalin72 - майстор
Добре, тогава ще сложа 3/4 маркуч. Благодаря за съветите :-)
hotrider - специалист
kalin72 написа:
и ще установя дали е боклук ако до 4-5 години експлоатация се скапе,
Опитвам се да вдигна дебита през по-малка изходна тръба, за да може да завърти разпръсквач за тревата.
Колега тя ако те искара 4-5 години трябва да почерпиш, те wilo и grundfos някой път не карат толкова :?

вдигай налягането но помпи и съда, и гледай така да нагласиш пресостата че да може да изключва все пак.
LazarGanev - "Велик майстор"
hotrider написа:
Колега тя ако те искара 4-5 години трябва да почерпиш, те wilo и grundfos някой път не карат толкова :?
Над 10 години се занимавам с монтаж на хидрофори, на такава възраст са първите помпи и още карат без проблем ( е някои наскоро минаха профилактика и възстановяване, заради спад на напора. Марката основно е Pedrollo, може би Grundfos ще изкарат и още повече. Но има марки, които изкарват по 1-2 години
dragozow - майстор
Аз също продавам Grundfos, Gardena, руски и китайски. Преди години продавах и SeaLand(Италия). Наблюденията ми са че скъпите си струват парите. Най-честите повреди са спукани балони(гумената мембрана), счупени или износени от работа турбини, фибър, замръзнали зимата и спукани помпени части и т.н. Колегата който ги ремонтира прави пред очите ми всеки ден някаква помпа и това са обичайните проблеми. При евтините помпи ръждясва вала, запичат лагери и т.н. Ако сравним вала на китайска помпа с маркова веднага се вижда разликата. Разбира се има и изключения, имам колежка с китайска помпа от най-евтините, която работи повече от 10 години. Последните години китайците се справят много добре. Там където поръчвам може да избираш лагери, масло, материал на турбината, кабел и т.н. Всяко по-добро струва няколко долара повече. Моделите на Gardena съвсем не са върха на сладоледа, но хващат окото с дизайна. Отделно че са "немски" колкото аз съм немец. Аз също имам китайска помпа, но от хубавите.
kalin72 - майстор
Написаното от теб значи ли, че Гардена са боклуци, или просто са малко надценени, но сравнително качествени помпи?
dragozow - майстор
Има какво да се желае от определени модели, но като цяло са добри. Клиентите им се хващат заради красивия дизайн.
kalin72 - майстор
Аз се хванах заради името, защото ползвам техни маркучи и са качествени, макар и скъпи.

Тема "Регулиране на налягането на хидрофор Гардена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: