• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hotrider - специалист
hidrazin написа:
Все пак мисля че трябва да се направи разлика между чисто електронните и тези от тях, които имат макар и малък РС с мембрана.
Към обема на малкия съд във флуидконтрола ще се добави и другия от примерно 25 литраранен съд).
Колега писали сме по едно и също време затова си позволявам пак да пиша. значи има флуид контроли като този които нямат вграден съд, на тези размери нали се сещате че няма как да да го вградите, затова понякога зависи за какво ще се ползва помпата слагам малък съд било то 8-10-12-15-20 л. съд и системата заспива. :axe:
за патента какво ще правим :drinkers:
LazarGanev - "Велик майстор"
hidrazin написа:
Към обема на малкия съд във флуидконтрола ще се добави и другия от примерно 25 литра и пак ще чакам дълго време при постоянно падащо налягане за да се сети помпата че трябва да ми направи налягане.
Точно тук ти е грешката - пулсациите в налягането се получават не заради наличието на РС, а въпреки него. Пулсациите се получават заради начина на работа на механичния термостат - то е програмиран да поддържа налягане между 1.5 и 3 бара по заводски настройки. РС се поставя за да убие тези пулсации в налягането - точно както при отоплителните инсталации. Налягането в системата остава почти постоянно докато се ползва водата от РС. Колкото е по-голям съда, толкова по-дълго помпата ще почива, а налягането в системата ще е почти еднакво, защото така работи електронния пресостат - с малък хистерезис, за разлика от механичния
hidrazin - майстор
Изобщо не си чувствам засегнат. Важна е истината, както казах.
затова понякога зависи за какво ще се ползва помпата
Много правилно. Наистина имам тоалетно казанче към системата и вече близо четири години не ми е направило
проблем, ама знае ли човек?
И какво се случва с помпата? Ами няма време да охлади. Боклуците си заминават. На другите им включва термозащитата.
После си оправяш казанчето и така.
За мен, моя вариант за толкова време е успял да да се изплати с комфорта. Утре - евентуално нова помпа. Разбира се пак такава.
Ако взема с честотен инвертор комфорта ще е по-добър, но ако си замине скоропостижно няма да се е изплатила.
за патента какво ще правим :drinkers:
Аз съм винаги за, ама специално за патента - като те видя някъде тук:
http://www1.bpo.bg/index.php?option=com ... Itemid=269
защото така работи електронния пресостат - с малък хистерезис
Малко трудно може да говорим тук за хистерезис. Включване по налягане, изключване по поток. Съвсем различни величини.
И все пак да приемем че има такъв, то той е изместен в зона рядко използвана - 0,6-1,0 l/min. Във варианта с РС идеалното решение е
безкрайно голям съд. Тогава няма да имаш осезаема промяна на налягането. Същото се постига с без РС и постоянно работеща помпа ако излезеш от
диапазона 0,6-1,0 l/min, което за мен е напълно приемливо.
:partyman:
hotrider - специалист
LazarGanev написа:
hidrazin написа:
Към обема на малкия съд във флуидконтрола ще се добави и другия от примерно 25 литра и пак ще чакам дълго време при постоянно падащо налягане за да се сети помпата че трябва да ми направи налягане.
Пулсациите се получават заради начина на работа на механичния термостат - то е програмиран да поддържа налягане между 1.5 и 3 бара по заводски настройки.
казва се пресостат не термостат колега, и са настроени да работят 1,4-2,8 bar фабрично било то fsg-2 или Pm-5. преди 2 часа като дойде съседката и ми вика термофора нещо не работи :? и загрява се пулих доста на израза термофора. но утре пак рано ще се работи какво да се прави.
hidrazin - майстор
казва се пресостат не термостат колега
Макар че не се отнася за мен, да вметна - само ние тука си връткаме едни приказки. На това му се вика технологична грешка или грешка на езика, защото
всички знаем за какво става дума.
Да не усещам нещо опит за заяждане?
Лека утрин и ползотворен ден!
:partyman:
hotrider - специалист
hidrazin написа:
Изобщо не си чувствам засегнат. Важна е истината, както казах.
затова понякога зависи за какво ще се ползва помпата
Много правилно. Наистина имам тоалетно казанче към системата и вече близо четири години не ми е направило
проблем, ама знае ли човек?
И какво се случва с помпата? Ами няма време да охлади. Боклуците си заминават. На другите им включва термозащитата.
После си оправяш казанчето и така.
Ако взема с честотен инвертор комфорта ще е по-добър, но ако си замине скоропостижно няма да се е изплатила.
за патента какво ще правим :drinkers:
Аз съм винаги за, ама специално за патента - като те видя някъде тук:
http://www1.bpo.bg/index.php?option=com ... Itemid=269
:
това че няма проблем при вас не значи че е така при 90% от клиентите, и да си кажа честно термозащитата вградена във двигателите и тя е до време не може да се разчита постоянно на нея тя е аварийна ситуация не мислите ли?
друга тема е честотното най модерното решение за управление но и доста скъпо макар че със времето си връща парите и си заслужава инвестицията стига клиента да може да си я позволи.
а за патента се шегувах но не разбрахте намека с бирата :) аз не съм открил топлата вода,началото бе дадено от борбата със едно такова устройство и то ме накара да се замисля над нещата със електронните пресостати, да не съм Apple първо патентовам и после произвеждам нещо и аз като вас ги инсталирах директно без разширител, но от 1 год. след като видях как се държи система с ел. пресостат(флуидконтол) и 20-24лт. разширителен съд съм за тази постановка във играта със управлението на помпи.
hidrazin - майстор
а за патента се шегувах но не разбрахте намека с бирата
Много добре го разбрах. :wink: Не случайно написах:
Аз съм винаги за
и съм копирал в цитата и :drinkers: .
Пък и това с патентното ведомство беше само шега разбира се.
Защитата в двигателите наистина е за аварийна ситуация. То всички защити, аларми и подобни са за аварийни ситуации а не
за нормална работа. Ама не мислите ли че примерно един теч от казанчето в тоалетната макар и малък е аварийна ситуация? :?
Само не ми отговорихте на въпроса И коя не спада към китайската серия?
Питам просто от любопитство. Както казах аз не се занимавам професионално с помпи. Каквото правя е само за мен.
:partyman:
Sof - специалист
Направо с тия хидрофори и флуид контроли се ошашавих !

В моя случаи- има постоянно вода -но налягане няма. Бойлера си работи - но е с ниско налягане водата след него и студената не е с високо. Пералнята работи но и тя доста трудно би взела прахта от шкафчето, ако я слагам там, за това ползвам или наливни препарати или изсипвам прахта вътре при дрехите.

Незнам дебита дали е достатъчен ???

Та какво е по добре в тоя случай- с разширител, с флуидконтрол и тнт ?
VLADO66 - майстор
Виж дали имаш налягане и дебит в 3-4 през ноща.
Sof - специалист
Абе и в 4 през ноща и през деня е все еднакво. Пробвал съм хиляди пъти. Всичко в селото е на гравитачен принцип, а от тоя каптаж вземат за съседни градове.

При мене е винаги така, в други къщи има и по голями проблеми. Но аз имам единствено проблем с по слабото налягане. За сега не ме дразни особено, но може и да ми щукне да го повиша за в бъдеще. Щом се къпа без проблем за сега, значи става. Е не е като в София, но се свиква. Не е необходимо винаги да ползвам душа като масажор от високото налягане. :-D

========================

Толкова спецове, пък никой не казва нищо !

Много ми е интересно тези хидрофори с сферичен съд Изображение които били точно за качване на налягане, как работят ?

Имало в тях налягане от въздух и мембрани, но от къде идва това налягане- напомпва се предварително или си има компресорче за тази работа, е това ми е доста интересно.

Ето и една тема в Мерцедес форум за такъв хидрофор http://forums.mbclub.bg/topic/15167-%D0 ... %BE%D1%80/

Какво помпи тоя човек с помпа ? :mrgreen:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Относно водна помпа за кладенец?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: