Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
zacksi - помощник
Здравейте, искам да Ви питам дали някой е виждал декоративна розетка на 1/2 по-широка от 6см? Имам кран в банята, на който изреза в плочките е по-широк с 1-2 см и седи грозно, защото розетката не го покрива плътно. Обиколих 20 магазина, но не успях да намеря такова чудо. Всичките, които се продавата са като стандартните, които се продават с крана. Каква друга идея може да ми предложите за да скрия дупката?
zacksi - помощник
Взех такива, но са същата големина(даже малко по-малки)
galin56 - специалист
Хайде и малко спам от мене. Е че то как сте ги рязали тия плочки. С крановете се скриват доста големи дупки. Като не е станало добре да сте хвърлили тая плочка и изрязали друга. Но както и да е вече е факт. Ако не намерих с какво да скриеш запълни празнините с същата фуга която си използвал за плочките и няма да е толкова грозно. Или с цвят на фуга максимално близък до цвета на плочките и няма да бие на очи. Виждал съм така на няколко места - не е болка за умиране.
stiv1961 - майстор
Земи си изрежи един кръг от диск ДВД или СД и го залепи със силикон. Това ми дойде в главата като ударих първата чаша ракийка :-D
zacksi - помощник
Като цяло розетката покрива отвора, но тръбята се е изместила, и седи накриво, което измества цялото покритие.
Мислех си за една шайба?!?
nobreak - специалист
И аз имам същия проблем и ми е интересно как се справи със ситуацията колега?
lov - майстор
Имах такъв проблем преди години преди да си ремонтирам на ново кухнята. Приватизирах някаква капачка от дезодорант или нещо такова от мазилата на жената :lol: . Дупнах една дупка по средата малко по малка от резбата та да може сама да се нареже, а от страни я подрязах до необходимата височина. Беше в цвят с този на плочките но съм виждал и никелирани. Малко фантазия и ще намериш подходящ материал да си направиш такава розетка.
chapara - майстор
Взима се това нипел-муфа 1/2-3/4-Изображение, половин цолов кран с дълга резба, така че като се навие нипел-муфата резбата 1/2 цол да се покаже. Поставя се розетка 3/4 и се навива крана. Е, въпрос на сръчност. :wink:

Тема "розетка 1/2" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: