Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
romanpm - майстор
Krass написа:
Още не съм го сложил. До преди десетина дни се чудех как да извадя помпата, защото калта я беше затрупала в сондажа. Така или иначе с външнен водоизточник и зверски напън успях да я извадя. Сега чакам да се оправи времето и да пусна старата ВИДА-4, за да поизчисти пясаците. Иначе фитингите са навързани, включително и дисков филтър веднага след хидроциклонния. Пусна ли водата с филтрите, веднага ще пиша. Тръбата влиза около 30см.
Аз насипах около тръбата /Фи 160/ речен чакъл половин кубик може би и се изчисти , но има финни частици
Тези 30см на около две трети ли е , защото не знам колко е пожарогасителя :?
Krass - майстор
По-скоро е 1/3 от пожарогасителя. Около метър е висок. А около тръбата при мен Ф140 също има филц, но процесите в дълбочина явно са доста активни все още.
romanpm - майстор
Krass написа:
По-скоро е 1/3 от пожарогасителя. Около метър е висок. А около тръбата при мен Ф140 също има филц, но процесите в дълбочина явно са доста активни все още.
:) Благодаря !
Сондьора ми каза в никакъв случай трошляк , само речен чакъл - обли камъчета :?
Krass - майстор
При мен хората, които ми правиха сондажа си докараха и филца и сами си го насипаха около тръбата. Малки обли камъчета. Повече от половин кубик събра
Здравейте!
За да не пускам нова тема която се дублира с тази , реших да я по-съживя.

Колегата който е направил филтъра не казва дали върши работа.
Решил съм да правя и аз хидроциклонен филтър.Вероятно като размери ще е малко по-малък от този на krass.Тъй като дебита който ми е нужен около 1 кубик на час.
Някой ако е правил и има успех да помага с размери , ще съм му много благодарен!
Да попитам тази тръба pvc 140мм/160мм/ от долу запушена ли е.И в долния край в каква височина от долу на горе са прорезите на pvc тръбата.
Krass - майстор
Колегата който е направил филтъра не казва дали върши работа.
Върши работа. Ако на всеки половин час отварям крана, който изпуска водата от дъното на филтъра, се вижда как първо излиза пясък. Миналото лято не бях отварял този кран няколко дни и тръбата се беше запушила здраво. И сега като си сложа ръката на тази вода се усещат песъчинките. Но филтъра не избистря водата ако е мътна.
KingLin - майстор
Някой с нови впечатления за годините от последния пост относно хидроциклонния филтър?
Аз съвсем го закъсах с моя сондаж след като януари подкарах ТП вода-вода. Лятото чистих сондажа и от август до вчера пясъка беше затрупал цялото пространство под помпата (около 4 метра) и самата помпа, та виках сондьори с някаква химия да извадят помпата, та после аз пак да си почистя сондажа с еърлифт. За 5 години пясъка грам не намаля като количество. Изкарал съм хиляди кубици вода и не свършва. В резервоарите преди хидрофора е толкова фин и сбит, че с пръст трудно оставям следа. Филтри чистех на 2-3 месеца близо 5 години, а сега за месец и нещо съм ги чистил и сменял колкото за 5-те години преди това. Като гледам и количеството пясък то май и хидроциклонния ще трябва да му слагам някакъв ел. клапан с управление да автоматизирам процеса на продухване.
Krass - майстор
Обсадната тръба на сондажа надупчена ли е(отдолу нагоре), и колко ?
KingLin - майстор
Не присъствах на полагането на тръбата, че бях на работа. Тези, които вадиха помпата онзи ден ме питаха същото. Казаха и че долу трябва да е затапен, пък аз сякаш на кал удрям, като лашкам тръбата. Казаха и че е по-добре да сменя помпата с по-тънка примерно 75мм, та тая като предаде богу дух ще ги послушам. Та ти ползваш ли още циклонния или го махна?

Тема "Хидроциклонен филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: