Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Krass - майстор
Отдолу тапа не се слага. Но може да се изсипе около метър филц в тръбата. Действа като филтър. Но в случай като моя не върши работа. При мен великите сондьори надупчиха тръбата отгоре до долу. И при падане на нивото от горните дупки започва да тече кална вода. Затова е по-добре обсадните тръби изобщо да не се дупчат. Хидроциклонният филтър го махнах, защото трябва да се изпуска всеки ден, заради калта. А напълни ли се, изпускането на пясъка става почти невъзможно. А и трябваше да сложа един кран за ограничаване на дебита, а шахтата ми е малка. Калта уби първата ми сондажна помпа и сега съм с трета центробежна. Първите две бяха Raider 2" на 2". Втората я гасих с лейката :lol: Сега съм с една от Драгозов, копие на Pedrolo. За сега не е мръднала. Центробежните обаче ми гарантират липсата на вода в късна есен.
KingLin - майстор
пон фев 27, 2023 5:49 pmKrass написа:
Центробежните обаче ми гарантират липсата на вода в късна есен.
Това защо? Аз все още съм с първата си центробежна помпа. Преди това се нахендрих с една винтова дето бачка точно 5 минути. Дебита не ми се е променил.
Krass - майстор
ср мар 01, 2023 12:23 pmKingLin написа:
пон фев 27, 2023 5:49 pmKrass написа:
Центробежните обаче ми гарантират липсата на вода в късна есен.
Това защо? Аз все още съм с първата си центробежна помпа. Преди това се нахендрих с една винтова дето бачка точно 5 минути. Дебита не ми се е променил.
Защото нивото пада до границата на засмукване.

Тема "Хидроциклонен филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: