Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Krass - майстор
Понеже сондажът ми е нов и неразработен, във водата има много пясък и дисковите филтри се задръстват бързо. Мисля да си направя хидроциклонен филтър веднага след помпата. Проблемът е, че долната част на съоръжението е конус. Има и такива филтри, които са изцяло цилиндър. Въпросът ми е има ли смисъл да правя конус и каква всъщност е ролята му? Ми да подготвяме следващия поливен сезон. :)
Каналски - специалист
Krass написа:
хидроциклонен
По името само гадая :) , покажи чертежи, дай някакъв линк на това което мислиш. В 99% от случаите се разчита на ГРАВИТАЦИЯТА (в конкретното име и Още Нещо) и трябва по-малка скорост/повече време/по-малка дълбочина за да потъне/утаи нещо ....
Каналски - специалист
Корпуса като Конус се ползва за Завихрянето. Долу с по-голяма скорост на течението и по-малка цетробежна сила за по-едрите, горе с по-малка / по-голяма за по-дребните. Ако движението на водата може да се направлява по друг начин, няма смисъл от Конуса. Честно казано не се загледах и замислих много, но за мен е сигурно че Нещата ще се случват само при малки дебити, за големи дебити ще си трябват големи обеми ....
Смисъл, че технологията не е Нова, проблема е Областа/Границите на приложение.
VLADO66 - майстор
Напояването капково ли е че го филтрираш :? Помпата ти май е вибрационна за да имаш толкова голям проблем с пясъка.Не може ли да я вдигнеш половин един метър нагоре :?
hidrazin - майстор
Krass, че колко пясък имаш? Няма да ти задръсти маркуча я. :-D Ама като филтъра е след помпата си
приготви нови турбини. Вземи си тоя червения циклон. Харесва ми като цвят. :lol:
:partyman:
Krass - майстор
Да, капково имам и искам да го разширявам.Помпата е WILO потопяема 12м³ на час и ако и отворя крана до край, почва да изкарва мътна вода. Затова съм я сгърчил да вади по малко, но пак има пясък.
Вземи си тоя червения циклон. Харесва ми като цвят.
Ако беше син направо беше станал мой. :lol:
Последна промяна от Krass на пет ное 23, 2012 9:31 pm, променено общо 1 път.
angelfilev - специалист
Krass написа:
Понеже сондажът ми е нов и неразработен, във водата има много пясък и дисковите филтри се задръстват бързо. Мисля да си направя хидроциклонен филтър веднага след помпата. Проблемът е, че долната част на съоръжението е конус. Има и такива филтри, които са изцяло цилиндър. Въпросът ми е има ли смисъл да правя конус и каква всъщност е ролята му? Ми да подготвяме следващия поливен сезон. :)
Конуса служи само да улесни изсипването (източването) на пясъка и същия филтриращ ефект ще имаш и ако по цялата дължина е цилиндър.
Щом си богат на пясък можеш да го събираш и продаваш като висококачествен, супер-ултра-мега промит продукт. :)
Krass - майстор
Тъкмо ще изкарам за нови турбини на помпата :lol:
hidrazin - майстор
Що ще го продаваш? Направи си детски пясъчник. Ако имаш ракия да почерпиш, ще ти донеса като подарък кофички и лопатки.
Като се напукаме ще си играем в пясъчника. :weedman:
Нали си падаш по синьото:
Изображение

:partyman:

Тема "Хидроциклонен филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: