Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Фло - специалист
Ето една иновация ,пак циклон,ама хибрид:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=bg
VLADO66 - майстор
Като налееш една кофа(ама не тези от пясъчника,а обикновенна) колко пясък се отделя?Сигурен ли си че този филтър ще ти помогне?
Krass - майстор
VLADO66 написа:
Като налееш една кофа(ама не тези от пясъчника,а обикновенна) колко пясък се отделя?Сигурен ли си че този филтър ще ти помогне?
Зависи кой кран съм отворил 3/4, 1" или 1,1/4. Колкото дебита е по-голям и нивото в сондажа пада, толкова повече пясък вади. При дебит около 2л/сек в кофа 15литра остава една лъжица пясък. Но на моменти тръгва и абсолютно мътна. Срутвания може би. А дали ще помогне....

Цилиндър ще е http://www.youtube.com/watch?v=PgYw7Wox ... re=related
Фло - специалист
Не каза колко метра ти е дълбок сондажа за да ползваш точно тоя вид помпа. На мен ми се струва,че понеже помпата е многостъпална,демек прави високо налягане, това образува мътилка при всички случай и без да има пясък във водата,ами само от разтворените или суспендирани микрочастици.Там между отделните стъпала на работните колела се образуват едни зони на "отразена вълна" на водата /интерференция/,които правят и размътването.Вероятно тялото на помпата е близо до стената на сондажа или до дъното.Разбира се циклона ще върши някаква работа за пясъка ,ама надали за частиците от 1-10 микрона,които правят мътилката .
Krass - майстор
Сондажът е 16м. Ø 140. Нормално водното огледало e na 2.5-3m. И става въпрос за кална вода при много голям дебит. Когато пусна кран 1" с часове водата е сълза, но отворя ли големия кран нивото в сондажа пада и водата става мътна с пясък.
Фло - специалист
мътността е от финно раздробените от работните колела на помпата кални частици.Като поработи и се отмие калта от дъното и от отворите на обсадната тръба ще си върви бистра.Мътността или както се нарича "оптична плътност" зависи от размерите на суспендираните частици и техния брой и нея с хидроциклон не можеш да я премахнеш,обикновенно става с утаител в спокойна вода,защото частиците са около микрон и лесноподвижни.Тъй,че моето виждане е да не се харчиш за филтър-циклон,ами да караш на малкия кран щом дълго време държи бистра водата.
Krass - майстор
Това направих от бракуван пожарогасител
Прикачен файл:
01122012.jpg
Прикачен файл:
01122012(003).jpg
Прикачен файл:
01122012(002).jpg
Прикачен файл:
01122012(001).jpg
шоп - майстор
Krass, отговора на въпроса ти се намира в първите няклко думи на поста ти, а иманно, че сондажа ти е нов и неразработен. Остави помпата да извади 500-1000 кубика вода и ще видиш, че сондажа ти ще си направи долу легло и няма да има пясък и мътилка. При дебит 12 куб на час за седмица-две ще си готов
romanpm - майстор
Кass Какво стана с филтъра ти който направи , доволен ли си :? че с капковото имах проблем със запушване миналото лято ? И още нещо ако реша да си правя и аз , вътре тръбата отгоре влизаща до какво ниво е :)
Krass - майстор
Още не съм го сложил. До преди десетина дни се чудех как да извадя помпата, защото калта я беше затрупала в сондажа. Така или иначе с външнен водоизточник и зверски напън успях да я извадя. Сега чакам да се оправи времето и да пусна старата ВИДА-4, за да поизчисти пясаците. Иначе фитингите са навързани, включително и дисков филтър веднага след хидроциклонния. Пусна ли водата с филтрите, веднага ще пиша. Тръбата влиза около 30см.

Тема "Хидроциклонен филтър" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: