• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
30 минути не са достатъчни
stancho123 - специалист
А колко му трябват?
шоп - майстор
2-3 часа за да достигне да кажем 75-80 градуса
VLADO66 - майстор
Водата се регулира в известни граници от термостата(не те съветвам да го пипаш),загрява за около час и нещо.За 35 мин. ще имаш някаква вода за къпане.
шоп - майстор
VLADO66 написа:
Водата се регулира в известни граници от термостата(не те съветвам да го пипаш),загрява за около час и нещо.За 35 мин. ще имаш някаква вода за къпане.

аха...за 35 минути ако си морж
dyaneff - майстор
ТESY за моделите си 3000W / 80 литра предвиждат 140 минути, за да загрее водата от 15 до 65 градуса.
шоп - майстор
15 градуса на входящата вода е много оптимистично

бих заложил на 12 градуса лятото и 10 градуса зимата.

Има и нещо друго. Волтажа ако не е 220 волта пак няма да докараме времето до заводското.
stancho123 - специалист
Волтажа е 220 ,преди години ми изгоря косачката и като го премерих беше 247волта ,но сега го нормализираха.
imegogo - специалист
на елдом недей с пластмасова тръба са мисля че теси са с метална
Гъдьо - помощник
Купи си Теси или Елдом - това са най разпространените марки. Хубаво е да е 3kW, че по бързо загряват. Тези на Теси са с метална тръба вътре за топлата вода - по-добре е от пластмасовата на Елдом. Гледай фланеца да е с болтове, че тия със скобата е голяма мъка при смяна на нагревател например. Важна е и изолацията, при тия модели май е една и съща - колкото по-дебела по-добре. При теб, обаче няма да е кой знае от какво значение, тъй или иначе ще го ползваш един път в седмицата. Добре е да има изнесен термостат - така си го врътваш на каквато температура искаш - кеф ти 40 градуса, кеф ти на макс /голямо удобство/. 50 литра според мен са малко - за едно къпане бива - ама все си трябва топла вода ..... При теб няма значение дали ще е вертикален или хоризонтален - зависи от мястото. Зимно време е хубаво да го източваш, че тия студове ...... Вече всички са с анодна защита - така, че е хубаво да се сменя на 3-4 години - това обаче зависи много от твърдостта на водата. Успешна покупка.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Избор на бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: