• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dyodi - специалист
нед дек 16, 2012 2:30 pmstancho123 написа:
Няма да се занимавам с газ.Неща взривопасни неща...
И аз така разсъждавам, даже избягвам да ходя у хора с уреди на газ. Не всичко, което хвърчи, се яде. Семейството на една позната отишло на гости у леля, кято имала някакъв уред на газ, мъжът драснал клечка кибрит да си запали цигара и бум! - присъстващите загинали, вкл. две деца, с изключение на познатата ми жена, която остана жива да разкаже какво се е случило и да страда цял живот.
vancho20 - специалист
Здравейте, търся информация за бойлер от 100 до 150 л. Намирам се на 1 етаж в панелка и мазето е под банята. Идеята ми е да сваля долу бойлера . В момента сме с 80л 3 кв Аристон и вечер водата все не стига, трябва да се изчаква с 1-2 часа. 4 членове обитават, кухнята също ползва топлата вода. Банята ни е супер малка 2кв+ тоалетна и ако сложа над 100л допълнително ще я огранича.
Гледам повечето 150л са под 2 кв , по бавно ще загрява , но дали ще е достатъчно след 17 този обем.
LazarGanev - "Велик майстор"
Българските все още са с 3кВт нагревател
joro_kem - специалист
пон яну 31, 2022 10:25 amvancho20 написа:
Гледам повечето 150л са под 2 кв , по бавно ще загрява , но дали ще е достатъчно след 17 този обем.
не знам къде гледаш, но повечето обемни бойлери 100-150 л са по 3 kW. на вилата ползвам теси 120 л / 3 kW, монтиран в избата, точно под банята. има забавяне при първоначалното подаване на топла вода (~15-20 секунди), но температурата в избата в момента е около 2-4 градуса. предполагам, че няма да чакате по час-два за топла вода, както досега, но едва ли ще стига за 4 души без пауза за стопляне. на твое място бих търсил 150-200 литров бойлер.
vancho20 - специалист
https://bgr.bg/magazin/%d0%b1%d0%be%d0% ... 00-%d0%bb/

Този на Атлантик е 3 кв 200 л . Теси не искам сменили сме 3 до сега на село .
Елдом не знам , но и там чета че не изкарват много.
По принцип бойлера се ползва активно всеки ден .
joro_kem - специалист
пон яну 31, 2022 3:01 pmvancho20 написа:
https://bgr.bg/magazin/%d0%b1%d0%be%d0% ... 00-%d0%bb/

Този на Атлантик е 3 кв 200 л . Теси не искам сменили сме 3 до сега на село .
Елдом не знам , но и там чета че не изкарват много.
По принцип бойлера се ползва активно всеки ден .
прочети и за атлантик мнения от първо лице - писано из нета има доста, но ако до тези три марки се свежда избора ти, вземи си български бойлер. всъщност, какъвто и да вземеш, колкото изкара извън гаранция, все е в твоя полза.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами Атлантика е с 2 години гаранция и правени в Африка, пък българските Теси и Елдом - с 5 години, та и по-евтини
vancho20 - специалист
пон яну 31, 2022 7:27 pmLazarGanev написа:
Ами Атлантика е с 2 години гаранция и правени в Африка, пък българските Теси и Елдом - с 5 години, та и по-евтини
Точно на този е 7 години гаранцията, а започват от 5 , 6 до 7 години.
Не съм се спрял на точна марка, все още набирам информация.
шоп - майстор
пон яну 31, 2022 7:43 pmvancho20 написа:

Не съм се спрял на точна марка, все още набирам информация.
Вземи си неръждаем. Всичко друго е компромис.
nikolov333 - майстор
Бих казал същото за проточния бойлер, но в случая не е по темата..
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Избор на бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: