• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
+1че Теси не струват.

Имам апартаменти, които давам под наем. С ТЕЦ са, но съм сложил и бойлери.
Изциганих се първия път и спестих пари, като купих Тесита 80 литрови.

Всички протекоха в рамките на 5-6 год
Един изкара 7 год.
Накрая евтиното излиза по-скъпо.

След това сложих неръждаеми елдоми.
LazarGanev - "Велик майстор"
Как така ви протичат бойлерите за 5 години не знам. Аз монтирам десетки бойлери годишно, които са с 5 години гаранция и тази гаранция я подписвам и обслужвам аз. Досега няма нито гаранционно, нито извън гаранционно пробит бойлер. Около 10-15 години. Серпентината най-напред се изплаква, нормално е да има окалина. Ама това важи за всички марки. А за отворена система пък няма какво да говорим, че отделяла ръжда (Кемо) :) . Писал съм и друг път, че при Теси и Елдом големите и малките бойлери се правят в отделни заводи. При Елдом малките бойлери им са по-качествени от големите, а при Теси е обратно големите (стоящите) бойлери са доста по-добри.
Andri01 - майстор
Не е ръжда,а някаква черна слуз !В това се увериха самите "майстори" от сервиза,написаха протокол и ми върнаха парите. И това беше след около 2г. работа на системата!! А други я си прави ръжда,въпреки че във системата ми НЕ влиза кислород при работа. Върти си един и същи въздух.
npace - специалист
вт юли 16, 2019 9:26 amlordged написа:

има слухове, че теси са китайчета сглобявани в България
Слуховете да не са били за Дипломат? Тия бяха изпонавнесли едни израелски Юнги дето се пукаха кат презрели пъпеши.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет юли 19, 2019 6:04 pmAndri01 написа:
Не е ръжда,а някаква черна слуз !
:-D Добре де, да си блондинка - да ти е простено. Ама ти си морско чадо, техничар - как можеш да обясниш "отделянето" от серпентината на слуз? Серпентината е стоманена тръба - каква слуз може да отделя? И то след 2 години работа! Ами аз ще ти кажа - явно самото подвързване на серпентината е било такова, че се е образувало нещо като сифон и там са се събирали всичките ръждиви утайки за тези 2 години! Тоест - малко неправилно свързване. И после като си сложил новия бойлер, той явно е с по-високо разположени изводи на серпентината и съответно не се събират утайки на това място (не, че не се образуват, а не се събират) :cool: . И Бат Андри вече 5-6 години крещи във всяка втора тема, че бойлерите на Теси не ставали. Ами те ако не ставаха, нямаше да бъдат избрани за стратегически партньор от Бош! Нали се сещаш, че преди това са оглеждани всички играчи на пазара, включително и Елдом и Сънсистем. Други български не вярвам да са гледали, но пък има сума ти турски, сръбски, словенски, чешки и какви ли не други утвърдени източноевропейски производители. Виждаш в момента WV колко прецизно се оглеждат! :wink:
Andri01 - майстор
"Черната слуз" за която писах е от окалината!! Бойлера мога да ти гарантирам че е вързан АБСЛЮТНО правилно!!!! Сифон няма никъде. . Дойдоха двама техници от сервиза,след 2-3 писма до София. Пред тях промих серпентината с вода-до като протече чиста вода!!! Пихме по едно кафе/ 15мин/ и после пак пуснах вода през серпентината.Излезе пак черна утайка!!!!!!!!! Те самите се увериха в това и се учудиха: за пръв път виждали такова нещо/ е,не им повярвах/!!! направиха протокол,взеха си боклука и след 2 дена ми преведоха парите. Новия бойлер е неръждаем, с неръждаема серпентина. Не ги знам чий партньори са,а описвам моите премеждия с тях. По твоите думи,излиза че съм ги прекарал."Неправилно" :? вързана серпентина и те са тъпи ,че си го взеха?! най-малкото звучи несериозно все пак!! Знам,че се абсолютно против DB системите,но все пак позволи и на други да разбират от тези неща. :partyman: :partyman:
П.С.: Преди доста време те каних 2-3 пъти,да дойдеш ,да пием по една бира и да видиш системата ми. Сега пак "не съм казал,но ще повторя :)"-обади се кога ще можеш и заповядай на биричка /а защо не и нещо с градус над телесния/ с домашно, брано мезе :)
Последна промяна от Andri01 на пет юли 19, 2019 8:08 pm, променено общо 1 път.
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D Не съм против ДБ системите, просто съм доказвал, че предимствата им са само привидни, на пръв поглед. Последния ти пост още веднъж го доказва! "Евтината" самоделна ДБ система иска неръждаем бойлер! :cool:
Andri01 - майстор
По горе писах: системата ми има "една хитрост" и въздух не влиза във водата. Просто си се върти ,но винаги е над нивото-в спряно и в работещо състояние. Той си се движи между ДС-СК и тръбите между тях. Няма начин да слезе към бойлерите.
П.С.: Преди доста време те каних 2-3 пъти,да дойдеш ,да пием по една бира и да видиш системата ми. Сега пак "не съм казал,но ще повторя :)"-обади се кога ще можеш и заповядай на биричка /а защо не и нещо с градус над телесния/ с домашно, брано мезе :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Трябва да се види тая работа :cool:
vlax - майстор
пет юли 19, 2019 8:12 pmAndri01 написа:
П.С.: Преди доста време те каних 2-3 пъти,да дойдеш ,да пием по една бира и да видиш системата ми. Сега пак "не съм казал,но ще повторя :)"-обади се кога ще можеш и заповядай на биричка /а защо не и нещо с градус над телесния/ с домашно, брано мезе :)
пет юли 19, 2019 8:29 pmLazarGanev написа:
Трябва да се види тая работа :cool:
Ей това са мъжки приказки :drinkers:
:partyman:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Избор на бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: