• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
joro_kem - специалист
пон яну 31, 2022 7:43 pmvancho20 написа:
Точно на този е 7 години гаранцията, а започват от 5 , 6 до 7 години.
Не съм се спрял на точна марка, все още набирам информация.
подлъгах се и аз по 6 годишната гаранция и за кухнята взех ето този: http://www.atlantic-comfort.bg/products ... under-sink - мейд ин Иджипт :) изводите за вода са от пластмаса! изхабих сума ти нерви и време, докато успея да го "закисна", естествено с много тефлонова лента и преходи с метални нипели кум гъвкавите връзки. отделно от това, при позициониране на термостата близо до максимума на загряване, непрекъснато се изключва аварийно и иска ресет (добре поне, че са оставили такъв бутон). в средния диапазон работи без проблем (засега) и загрява доста бързо - за 2-3 минути след включване подава гореща вода.
vancho20 - специалист
[/quote]подлъгах се и аз по 6 годишната гаранция и за кухнята взех ето този
[/quote]

На село за кухнята взех подобен на Аристон 10 л и е с метални изводи. Проблем не е имало до сега , 2 години.

А относно неръждаемите, гледах на Шишков и препоръчват да не се използват при варовита вода. Да ама в Пловдив си е доволно варовита. И кво правим с гаранцията на Ел нагревател от 1 година :?
Аристон почти всяка година го отварям и чистя излиза по една две лопатки варовик.
На Атлантик тези със сухите нагреватели ги препоръчват за варовита вода. :roll:
krasi92 - майстор
То шишковия ако спазваш инструкциите на 6 месеца трябва да го чистиш. Ако го ползваш на сондова вода или кладенец гаранцията отпада.Всяка година нов нагревател. Вече са по 45 лева нагревателите
valentino76bs - майстор
ср фев 02, 2022 5:28 pmkrasi92 написа:
То шишковия ако спазваш инструкциите на 6 месеца трябва да го чистиш. Ако го ползваш на сондова вода или кладенец гаранцията отпада.Всяка година нов нагревател. Вече са по 45 лева нагревателите
Каква е причината на шишковия бойлер да се сменя нагревателя толкова често?
На други бойлери(неръждавейка) като сложа неръждавейка нагревател и забравям.
Не изпращат бойлери към райони с варовита вода поради тази причина.
krasi92 - майстор
Причината е в нагревателите които слагат. Не са неръждавейки а медни с някакво покритие дето не издържа много.
dragozow - майстор
пон яну 09, 2023 6:01 pmkrasi92 написа:
Причината е в нагревателите които слагат. Не са неръждавейки а медни с някакво покритие дето не издържа много.
Те и бутоните им не издържат много, тъста има техен проточен и през няколко месеца я бутон, я нагревател. Шишков, бог да го прости му беше приятел и му препоръча този бойлер. Иначе са им хубави бойлерите и по-специално това, което произвеждат те, останалите карантии явно са на късмет от където ги купят.
LazarGanev - "Велик майстор"
Като изкарват по няколко месеца все файда, не е като съвсем да не работят. А иначе за какво са приятелите, ако не ти помагат, купувайки твоя продукция, дето изкарва по няколко месеца? То и аз колко твоя съм купувал, ехее...
krasi92 - майстор
Лично за мен бутона на бойлера не се пипа а се работи с боилерното табло на стената.Той е само да му свети лампичката и не случайно гаранцията на ел часта е 1 година.
dragozow - майстор
Той бутона не се пипа, на шалтер е и си седи включен.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Избор на бойлер?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: