• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Стефан - майстор
velsi, това е моя територия :lol: Това не са гипсовите истории или алуминиевата дограма. Не, че са сложни, но просто не ми е дошло времето да се занимавам и с тях.
Тани - модератор
Стефане , на мисленето не му идва времето. Ако за 50 години не ти е дошло , не го и чакай!



Creator Пробва ли с 2 или повече уплътнения и силно затягане? Няма никаква логика да не стане! Ако пак тече развий съединението и внимателно огледай дало уплътнението е смачкано равномерно по цялата периферия. Има вероятност да не си направил добре ъгъла и да няма съосие!

И качването на по-големи снимки също става!

ПП Намирам държанието ти за доста арогантно! Моля те бъди по-въздържан!

Прикачен файл

holender_kl_2_703-1.jpg
holender_kl_2_703-1.jpg (31.3 KиБ) Видяна 5046 пъти
Creator - напреднал
За Тани:

извинявам се предварително на всички, които съм засегнал с арогантното си държание!
Не искам никого да обидя, моята цел е да науча нещо във Форума.

За предложенията:

изпиляването на конусната част неизбежно води до скъсяване на резбата до два нещастни заба. Ето защо този вариант отпада.

две уплътненя, каквито и да са те води до същия неприятен ефект - скъсява се разстоянието и резбата вече почти не хваща.

Снимката е 322 кб и затова не мога да я кача. Довечера ще я преработя и ще я кача.

Лек ден!

:roll:
Palawnik - специалист
Creator написа:
За Palawnik:

Трябва да ти съобщя, че преди да пусна тук тази обява изпробвах ВСИЧКИ твои предложения.
Щом си пробвал всичко тогава огледай внимателно от къде капе или тече. Възможно е да има шупла или пукнатина. Случвало ми се е да си купя спукана ВиК арматура.

Когато се слагат уплътнения не се стяга като глава на жигулка т.е. до скъсване и четвърт оборот назад :-D

Не те съветвам да се опитваш да махаш конуса.
Creator - напреднал
Благодаря на всички, които се отзоваха на молбата ми за помощ.
Токущо открих решението на загадката:

Холендерат, които се продава по софийските магазини НЕ СЪЩЕСТВУВА.
Или както казва Шопа: таков дзвер нема!

Обяснението (за мен поне) е, че някои невежа търговец (оня с жълтите етикетчета, дето пише "Внос от Италия" :? :? ) внася въпросния холендер, при които са смесени две съединителни повърхности - фланец и конус.
И естествено е, че течат е програмиран.
Намерих във Википедията приложената картинка на ИСТИНСКИЯ холендер, които по ДИН 2353 и ISO 8434-1 се състои от ДВА уплътнителни конуса 24 градуса, които влизат един в друг и уплътняват.

Сега сам спокоен - решение няма и в банята ще капе, докато си купя подходящата част от странство.

Кво да се прави - панта рей!

Прикачен файл

Holender Konus.jpg
Holender Konus.jpg (3.91 KиБ) Видяна 4994 пъти
velsi - Почетен майстор
Все пак нищо не каза за уплънението, което са ти дали в магазина. Ако то е много тънко или пък много меко естествено е да не уплътнява. Конусната част ще го избутва настрани и няма да се получи добро съединение.
Creator - напреднал
Нищо не дават в магазина. Холендерат е опакован в едно малко пликче и това е. По принцип не е необходимо уплътнение, конусите уплътняват достатъчно.

Днес забелязах и един друг недостатък на този нещастен холендер: резбата е по-къса, отколкото на немския с по 1 зъб. Естествено е, че няма да уплътнява.

Поздрави

:roll:
  • 1
  • 2

Тема "Давам награда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: