Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
strazhara - напреднал
Здравейте
Благодаря за отговорите.
Намерих добра оферта и си закупих помпа на Грундфус JP5 и електронен пресостат PM2. Тъй като имам филтър за вода (прозрачните със сменяем филтър), се чудя дали, преди или след помпата да го монтирам? Магазинера ми препоръчва след нея, тъй като имало опасност ако се задръсти да повреди помпата, достатъчна била само цетката на смукателя. Кладенеца ми е зидан с редени речни камъни ако това има значение и гледам на дъното има пясък та и затова го бях купил този филтър на една промоция.
LazarGanev - "Велик майстор"
След помпата се слага този филтър, преди помпата само решетката на смукателя
strazhara - напреднал
Благодаря
Да питам, достатъчно ли е тръбата от хидрофора до кладенеца и вътре до смукателя да е с ф32 полипропилен?
Защо питам, измерих вътрешния диаметър на поцинкована тръба 1" и той е 27мм а този на Ф32 полипропилен е 23мм. И затова се чудя дали е необходимо да сложа Ф40 която вече е с вътрешен диаметър 29мм и е, като размер до тази на 1" поцинкована.
strazhara - напреднал
Вече и ел.обзавеждането на шахтата е готова, предвиено е къде точно, ще се монтира и остана само смукателната част. Помпата е на 2м от кладенеца и дълбочината на смукателната част 4м(това е дълбочината на кладенеца).
Дайте съвет каква тръба с ф40 или ф32 да сложа?
Предварително благодаря.
LazarGanev - "Велик майстор"
Достатъчно е ф32, нямаш голямо натоварване
LazarGanev - "Велик майстор"
Уважавам много дейността на този човек! Не го познавам лично, но съм срещал неговите професионални изпълнения (понеже работим в един регион), а и този сайт е много полезен за всички =D>
strazhara - напреднал
Благодаря
Като гледам от този сайт го разбирам, че трябва да съм с ф40 тъй като сечението му е с диаметър ф29мм отвор, а на хидрофора е ф27мм отвор.
Забравих да питам: В комплекта на помпата имам ежектор и не ми е ясно да го слагам ли на помпата, или да си карам без него?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не, няма да го слагаш ежектора. Отвора на помпата ти не е 27мм, той е повече :) . Там завиваш ППР преход с резба 1". Стандартния преход е 1"-ф32 - така са решили умни хора и са го приели за стандарт. Но може да обадиш на телефоните от сайта и да питаш

Прикачен файл

Таблица диаметри.jpg
Таблица диаметри.jpg (95.41 KиБ) Видяна 4624 пъти

Тема "Съвет за закупуване на нова хидрофорна система за кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: