Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nilro - специалист
Хидрофора на село Wilo-Jet HWJ 203 X EM BG започна да преминава в режим на включване и изключване на много чести интервали през секунда,когато се черпи малко количество вода.Когато повече кранове са отворени всичко е наред.
От инструкциите разбрах,че трябва да увелича налягането в мембранния съд-25 литра.
Взех една помпа на 12 волта за кола с манометър,изпуснах налягането на водата и я включих да помпа.
За секунди налягането стана 1,8-нещо ме усъмни.
Махам накрайника натискам игличката и не излиза нито въздух,нито вода.
После като се прибрах почетох за подобни проблеми и стигнах до извода,че мембраната е здрава,но така се е раздула от налягането на водата,че е запушила вентила.
Защото е далече от града купих нова игличка,нова мембрана и още един разширителен мембранен съд 24 литра,с уговорката,че мога да го върна.
Въпросът ми е дали с тези резервни части ще мога да реша проблема?Изпускам ли нещо?
Ако успея да отремонтирам съда,възможно ли е към него да навържа и другия,за да увелича времето между включванията?
bulhomes2 - майстор
Тъй и тъй си го разкачил, въпрос на няколко болта е да извадиш мембраната, да я инспектираш и измиеш.
А иначе - изключи помпата, спри и водата, отвори някой кран на чешма и напомпи до 2 десети под границата на включване на пресостата на помпата. Тоест, ако помпата включва при падане на налягането до 2 бара - помпиш до 1,8. Затваряш чешмата, пускаш водата и хидрофора и всичко трябва да е наред.

Тез неща от Лазар Ганев съм ги учил :partyman:
mamata66 - напреднал
От два дни имам същия проблем - включва и изключва постоянно, от винтила ни вода, ни въздух..Смених игличката, помпя при разтоварено налягане - пробвам да изкарам нещо от иглата - нищо! Как си решихте проблема - дайте съвет, че съм без вода - страх ме е да не изгоря помпата с това често включване-изключване, смених я миналата година...Благодаря, надявам се на помощ! :?
nilro - специалист
С по-мощен компресор.
mamata66 - напреднал
пон юли 06, 2020 3:54 pmnilro написа:
С по-мощен компресор.
Казвате ми, че с моите ръчни и крачни помпи не мога да постигна нищо ли? Извинявайте, но говорите с жена....мъка.. :lol: .Защо не излиза нищо от тоя скапан вентил??? Смених игличката, след 150 бързи трудни помпи, пробвам - ни вода, ни въздух...казаха ми, че ако вкарвам въздух в съда, ще тръгнела вода от отврения кран - нищо!!! Обяснете ми, моля, като на малоумна, (каквато вече се чувствам, след 2 дни усилия), какво да направя, моля Ви - в чудо се видях! Благодаря. :?
kozl - майстор
пон юли 06, 2020 4:02 pmmamata66 написа:
пон юли 06, 2020 3:54 pmnilro написа:
С по-мощен компресор.
Казвате ми, че с моите ръчни и крачни помпи не мога да постигна нищо ли? Извинявайте, но говорите с жена....мъка.. :lol: .Защо не излиза нищо от тоя скапан вентил??? Смених игличката, след 150 бързи трудни помпи, пробвам - ни вода, ни въздух...казаха ми, че ако вкарвам въздух в съда, ще тръгнела вода от отврения кран - нищо!!! Обяснете ми, моля, като на малоумна, (каквато вече се чувствам, след 2 дни усилия), какво да направя, моля Ви - в чудо се видях! Благодаря. :?
А без изгличка като помпаш какво става?
mamata66 - напреднал
пон юли 06, 2020 4:14 pmkozl написа:
пон юли 06, 2020 4:02 pmmamata66 написа:
пон юли 06, 2020 3:54 pmnilro написа:
С по-мощен компресор.
Казвате ми, че с моите ръчни и крачни помпи не мога да постигна нищо ли? Извинявайте, но говорите с жена....мъка.. :lol: .Защо не излиза нищо от тоя скапан вентил??? Смених игличката, след 150 бързи трудни помпи, пробвам - ни вода, ни въздух...казаха ми, че ако вкарвам въздух в съда, ще тръгнела вода от отврения кран - нищо!!! Обяснете ми, моля, като на малоумна, (каквато вече се чувствам, след 2 дни усилия), какво да направя, моля Ви - в чудо се видях! Благодаря. :?
А без изгличка като помпаш какво става?
мамка му...надявам се не се бъзикаш...не съм помпила без игличка...каква е логиката, не се сещам - просто отвих и извадих старата и навих новата...сериозно ли да помпя без игличка????
Andri01 - майстор
Да. Напомпи 10-на помпи, и без да махаш маркуча от вентила виж дали излиза вода под налягане /макар и малко/ от чешмата. Ако излиза,значи проблема е във вентила и/или/ игличката.Щом помпите с които си пробвала са в ред.
hidrazin - майстор
пон юли 06, 2020 3:33 pmmamata66 написа:
.....
Ти още колко теми ще наплодиш с тъпия хидрофор??? - ЦЪК
:partyman:
vlax - майстор
вт юли 07, 2020 2:00 amhidrazin написа:
пон юли 06, 2020 3:33 pmmamata66 написа:
.....
Ти още колко теми ще наплодиш с тъпия хидрофор??? - ЦЪК
:partyman:
Не така с мамата,все пак е жена,нова е тука, изпаднала е в беда в Балкана и още неориентирана.Пък и показва завидни за жена познания и умения.И мен ме подразниха двете теми, незнаеш къде четеш и къде пишеш. :partyman:

Тема "Ремонт на мембранен разширителен съд за хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: