Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
barborino написа:
Помпата е оргинална китайска(пише си,че по патент на италианска,непомня марката) Ползвам я вече 1год. и 3м. :)
Колега може ли да напишеш самата марка на помпата и модела ако обичаш ? А също и малко информация от къде си я взел искам да и погледна характеристиките . Благодаря предварително !
komstiza - специалист
Dizela_86 написа:
Коя фирма ги предлага каква марка е помпата, ти колко време я ползваш?
Колега,ако искаш да имаш помпа която да ползваш дълго време и да ти е евтино,просто не взимай тези китайски боклуци.Боклуци са та нема накъде.Една качесвена помпа ще ти изкара с години без никакви проблеми.
Смея да го кажа,защото съм човек който е монтирал доста потопяеми помпи и хидрофори.
Не правя реклама на никоя фирма,но ще кажа моите наблюдения.
Монтирам предимно на GRUNDFOS и имам една монтирана LOVARA.
От тези две марки помпи имам монтирани преди 6 години потопяеми помпи свързани директно към водопровода,които се ползват ЕЖЕДНЕВНО.Досега проблеми с помпите не е имало.
Единствено обслужване,което се състои в помпане на разширителен съд и чистене на филтър.

А сега като ти се е скапала евтината китайска помпа,направи една елементарна сметка за 6 години колко такива боклуци ще изхвърлиш и колко пари ще дадеш.За похабените нерви няма да говорим.Успех с избора. :wink:
barborino - специалист
Потопяема помпа - KAILO 3JD110-0.25 :-D
Dizela_86 - помощник
http://olx.bg/sondazhna-vibratsionna-vo ... -i46041067#
Какво ще кажете за това някой ползвал ли го е?
komstiza - специалист
Такава подобна Украинска /не и помня марката/,изкара 4 дни.Има и подобни,работят с години.
Каквото уцелиш,като в тотото.Питай за гаранция и за условията на гаранцията.Защото ако се повреди и транспортните разходи са за твоя сметка,пак си вътре.
txtotko - помощник
Здравейте, искам да питам може ли да се използва потопяема помпа за мръсна вода за поливане на градина със зеленчуци?
Идеята е да бъде пусната в една 10 кубикова цистерна - и от там да полива редовете ,които са на едно ниво с цистерната ,защото гравитично не се получава.Гледам сега в Лидл ще пускат някакви помпи , но ме притеснява дебита -10000l/h.
Маже ли на тези помпи да се регулира дебита на изхода на маркуча посредством кран или ще изгорят?
Благодаря

Тема "Избор на потопяема помпа за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: