Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Dizela_86 - помощник
VLADO66 написа:
Аз на твое място ще търся помпа с колкото се може по-малък дебит.Какво имам впредвид-с тази последната помпа растенията ще ги отвееш за 15 минути,а не е хубаво така-колкото по бавно се полива едно растение по-добре,не случайно капковото напояване е най-ефективно.
Градината ми е на капково, което захранвам от цистерна. Помпата ми трябва за да пълня цистерната
колега Дизел,
и аз съм в процес на изграждане на поливна сма от сондаж та да те пита:
Колко ти е голяма цистерната и капково как действа с допълнителна помпа ли?
tinalex - специалист
С риск да ме на...ят-аз съм с бибо от десет години в сондаж 160мм-работи с таймер по 15 минути на всеки 2 часа,че ми е малък дебита.За тия десет години дебита леко се е увеличил,не се е намалил.Пълня шахта и от там тегля с хидрофор.
Dizela_86 - помощник
Колега пак дойде сезона на градините и следователно на поливането.Миналата година изкарах със китайско бибо но беше голяма мъка ако някой може да каже нещо ново по въпроса.Благодаря предварително !
Dizela_86 - помощник
Ето на това попаднах докато търся нещо подходящо http://www.mtd.bg/view/8/103/Potopyaema ... -JOLLY150/
barborino - специалист
Аз ползвам тази. :)

Прикачен файл

P2150007.JPG
Dizela_86 - помощник
Колега дай малко повече информация ?
barborino - специалист
Три цолова, на 24м вади 20литра в минута, цена 196лв. И не на последно място 250 вата :)
Dizela_86 - помощник
Коя фирма ги предлага каква марка е помпата, ти колко време я ползваш?
barborino - специалист
Помпата е оргинална китайска(пише си,че по патент на италианска,непомня марката) Ползвам я вече 1год. и 3м. :)

Тема "Избор на потопяема помпа за вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: