Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
iageorgiev - помощник
Здравейте мили хора,доста прочетох но не срешнах точно това което ме интересува.Става въпрос за вадене на вода от един кладенец с помпа.Та питането ми е:
имам 1.кладенец 19м до водата и 4м вода
2.помпа мисля че е вида 4
въпроса е мога ли с тази помпа да изкарам вода ако помпата е горе на кладенеца-ако НЕ,как точно да направя монтажа.

Благодаря на всички предварително!!!
LazarGanev - "Велик майстор"
Да видим кой е бягал от уроците по физика в училище :cool:
iageorgiev - помощник
LazarGanev написа:
Да видим кой е бягал от уроците по физика в училище :cool:
Въобще не ми вървеше ''пуста'' :cry:

Кажи сега колега,възможно ли е това?
novgradski - специалист
...Преди години -когато ползвах помпи "Видинки" - мисля че "могат да дърпат" -от ...най-много 7м , а след тях-"водния стълб" до....15м.
Така че -направи си сметка.По тази причина на баджанака помпата бе в кладенеца,...а сега е с потапяща.
LazarGanev - "Велик майстор"
Теоретически максималната дълбочина на засмукване е 9,81м, на практика е по-малко. Теоретически с тази помпа можеш да изпомпваш вода, ако я пуснеш на 8м от дъното, но на практика ще ти скъса нервите. Трябва да я сменяш
iageorgiev - помощник
Благодаря ви за отговорите!!!
LazarGanev написа:
Теоретически максималната дълбочина на засмукване е 9,81м, на практика е по-малко. Теоретически с тази помпа можеш да изпомпваш вода, ако я пуснеш на 8м от дъното, но на практика ще ти скъса нервите. Трябва да я сменяш
Здравейте! Виждам, че повечето от вас са много на "ти" с водните помпи. Имам потопяема помпа JOLLY 100, която вече 2-та година стои в кладенеца на село /който разбира се е обезопасен/ на дълбочина около 7 м във водата. Досега всичко е наред, но мисълта ми е дали има проблем да стои във водата постоянно, респ. трябва ли зимата да я извадя и прибера на сухо, когато няма да я ползвам?
Svetoslavoff1 - майстор
Моята е също потопяема и я вадя на няколко години по веднъж за почистване, че има по мъничко от един много фин пясък по турбинките(ако така се казват). До сега не съм забелязал нещо смущаващо по състоянието и.
kozl - майстор
Вадене против кражба, за профилактика и като нещо се влоши в работата на помпата. Според мен и според практиката, през която съм минал потопяемите помпи работят по-дълго, когато по-малко се местят.

Тема "Питане за кладенец и помпа!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: