• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nv952 - майстор
Ще давам отчета за водата.Вече близо една година не съм се отчитал пред ВиК-то и сега съм решил да оправя тая работа обаче отчета ми се струва малко.Все пак 1 година 472м3 вярно ли е?Единственото което ме притеснява е да не е 572м3,но пък х01 не е минало нулата. Забравих да кача че пратих мейл на Вик и отговориха-"Последната платена фактура по аб. № е До показание 410 към дата: 09.08.2013 год."

Прикачен файл

kkkkkkkk.jpg
nv952 - майстор
chapara написа:
Верен ти е отчета :wink:
За 472м3 нали.
chapara - майстор
nv952 написа:
chapara написа:
Верен ти е отчета :wink:
За 472м3 нали.
Да разбира се, другото беше само твое съмнение и предположение :wink:
nv952 - майстор
:) Мерси.Обаждам се да го предавам.
https://ibb.co/N7qf29H

https://ibb.co/BfHQK2q

Здравейте!
Използвам темата за да попитам по запознатите дали пресмятам правилно водомера си, защото не съм много запознат и всичко е до четене в Интернет. Реших да започна да си записвам показанията на водомера, та първата снимка (надявам се линка който използвам да работи, защото снимката е много голяма и не ми дава директно да я кача) е от 6-ти октомври, като по мои сметки водомера показва 612 кубика и 816 литра. Втората снимка (извинявам се ако е завъртяна, опитвах се да я коригирам, но не успях) е от 6-ти ноември и пак по мои сметки показва 622 кубика и 616 литра. Дали съм ги сметнал правилно? Благодаря ви и лек ден!
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Така са, и литрите даже. Но литрите не се подават във ВиК.
Иначе казано си изхарчил почти 10 кубика за месец.
Значи правилно съм си ги отчел. Те до кубик ли си ги закръглят, да кажем за миналия месец 613 кубика (закръглят ги към по-високо) , сегашния 623 кубика?
krasi92 - майстор
Закръглят си ги те както им падне но ти с тази счупена пломба можеш да си го сваляш когато си искаш.
Закръглят си го, когато си поискат. Понеже живея на село и инкасаторката не беше идвала може би година, година и нещо и пишела по някой друг кубик (2-3 кубика на месец) и миналата година се случи това, че като дойде лятото се оказа че дължим 300лв за вода. Затова за да ми е мирна главата (макар и доста късно, но при последното идване преди 2 месеца ми каза, че сега сме в плюс с 40 кубика) започнах да си ги записвам и като трябва като плащам ще им казвам точните показания.
  • 1
  • 2

Тема "Как се отчита водомер?!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: