Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
hidrazin - майстор
Бакърът не взаимодейства с водата. А pH-то на водата се влияе от примесите във водата. Това дето си го чел е вярно. Водата трябва да е с неутрален или леко алкален характер. Ама ако не е такава тя въобще няма да е годна за консумация.
:partyman:
idunno - специалист
За 4 години в Германия съм видял ( и не само) само водопроводи от медни тръби.Може със запояване, може с прес фитинги, изолация и ...това е.Не се сещам някой немец да го е безпокояла галваничната корозия. :).
ivanovbg - майстор
http://aquariumbg.com/forum/index.php?a ... icles&n=96

Като гледам що е кисело става за пиене, без сярната киселина.

Но само питах, защото като малък носех на циганите медните съдове на баба за калайдисване.
hidrazin - майстор
Когато тръбопровода е изцяло меден и се използват месингови кранове няма проблем с електрокорозията. Виж, съвсем не е така ако има поцинковани тръби или алуминий. Да не забравяме че и някои китайски кранове са направени от някаква цинково-алуминиева сплав. :)
Тази табличка не е много коректна. Мога да ти направя и сярна киселина с рН 3-4 или друго но не бих ти препоръчал да я пиеш. :)
:partyman:
ivanovbg - майстор
Разредена солна съм пил за стомаха едно време, но сярна не става.

Мерси за инфото :partyman:
hidrazin - майстор
ivanovbg написа:
Разредена солна съм пил за стомаха едно време, но сярна не става.

Мерси за инфото :partyman:
Солна може ако е разредена. Да не забравяме че стомашният сок съдържа доста ..... солна киселина. Пък и големите басейни се поддържат основно със слагането на солна киселина във водата. :)
:partyman:
VLADO66 - майстор
В крайна сметка каква е целта на пусналия темата относно използването на медни тръби за водопровод и каква е разликата в качеството на водата от медни и например PPR тръби?
boretobobo - специалист
ще намери отговор
lov - майстор
По ингилизко още си е стандарт изграждане с медни тръби на вътрешните водопроводи. Толкова са изостанали завалиите че за полипропилен и други подобни системи материали и иновации в съвременното строителство не са и чували. :?
boretobobo - специалист
[quote="lov"]По ингилизко още си е стандарт изграждане с медни тръби на вътрешните водопроводи. Толкова са изостанали завалиите че за полипропилен и други подобни системи материали и иновации в съвременното строителство не са и чували. :?[/quo
Имам два обекта в квартала и имат водопровод от мед от 9 години ти не знам от кога се занимаваш с такъв материал.Хората който ги ползват. Не познават парите.
Просто съм слушал истории че се окислява материала и така нататък.
и хората му нямат много доверие.Българина е скиптик по отношение на ново въведенията.
От друга страна е уникален по издръжливост на материал

Тема "Питеен водопровод от медни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: