• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
agj - майстор
Интересното обаче е че такава смрад има и от сифоните по блоковете.На мен отдавна ми стана ясно че смрадта се появява при промяна на времето.Ясно е и това че сифоните са вече доста стари и не правят воден затвор.
Въпроса е как да разрешим проблема?
Това с мокрия парцал е добра идея ,и ще го пробвам :thumbs:
Комшията беше споделил че имало гумени тапи за сифоните !Но аз не съм ходил по магазините да търся ,пък и доста ме съмнява че има тапи точно за сифони. Някой може ли да даде идеи и предложения от къде може да се намерят такива тапи или да предложи други интересни решения за запушване на сифона ?
sean-john - специалист
silent написа:
Аз проблема си реших като "потопих" тръбата в ямата . Преди беше над нивото на водата в ямата и яко смърдеше. С едно коляно и доп.тръба я вкарах на около 30сантиметра под нивото на водата в ямата и вече не смърди.
Да си жив и здрав колега,благодарение на теб си оправих проблема без излишни главоболия...като да пробивам прочи и стени за да изкарам тръба над покрива... и аз с едно коляно и парче ~50 см тръба я вкарах под нивото на водата и вече над 2 седмици дори 1 път не е замирисало.
nikolovvd - майстор
За сифона в апартамента някой бе предложил да се сложи топче за тенис на маса. Върши работа.
miroki - майстор
Сифоните в апартаментите, поне подовите, често им ги няма капачетата за отвора за почистване.
Точно пасва тапа от разредител или друго подобно.
На къщата ямата има тръба за отдушник. Друго няма. В банята, капака на сифона, често е махнат и няма миризми. Тръбата влиза във въздушната зона на шахтата. На повече от 30 години е.
mladen0101 - помощник
Колега аз съм с такива вендузки на сифона определено върши работа,само цената няма да ти хареса тук е 15 евра,в България предполагам е по тънкана.

Прикачен файл

20151026_213433_001.jpg
20151026_213433_001.jpg (97.26 KиБ) Видяна 4510 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Ужасна миризма от канализацията в къща с нова септична яма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: