Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
brum - майстор
Чудесно си работи бойлер. Нямаше проблеми с монтажа, течният тефлон по спецификации държи и на газ, 110 гофре с малко размачкване се "надява" на комина (външният диаметър на комина е 112-113 милиметра).

Малко голям ми се струва пилотният пламък. Очаквах нещо като слабо работеща запалка, ама е по-скоро като силно работеща такава :) .
mir4oto - специалист
Виждам, че темата, е стара, но не се стърпях пък и проблема си е злободневен. Накратко газов бойлер произведен в политически несъществуваща вече държава. Не, не е СССР - ГДР е. :-)

Спукано платно на диференциалният пресостат, едвам намерих едно, но управлението пак е дървено. За това махнах пресостата, на негово място монтирах един серво двигател, към него прибавих и един микроконтролер, дисплей, два термодатчика и един дебитомер.

Резултата надмина всякакви очаквания :finga: Но разбира се след, като си поиграх с калибриране на мощността на горелката според дебита. Някой ден ще си поиграя да го направя така, че да ми сравнява калоричността на газта от предната бутилка. ;-)
amigoto777 - напреднал
Стара е темата-да .Аз лично съм с бойлер ЕДЕСА 10 Л. и не бих минал на електрика вече никога.Вода в изобилие ,да са живи и здрави хората дето са го измислили тов чудо.За тези години си добавих и един слънчев 150 литра и тока само за ел уредите и тв-то.
нед дек 09, 2018 4:37 pmamigoto777 написа:
Стара е темата-да .Аз лично съм с бойлер ЕДЕСА 10 Л. и не бих минал на електрика вече никога.Вода в изобилие ,да са живи и здрави хората дето са го измислили тов чудо.За тези години си добавих и един слънчев 150 литра и тока само за ел уредите и тв-то.
Здравейте,

Виждам, че използвате газов проточен бойлер с 10л/мин максимален дебит на подгрята вода. Това количество вода достатъчно ли е за нормално къпане (нормлна струя доближаваща се до тази на водопровод от ТЕЦ)? Може ли да се черпи топла вода едновременно от две места с подходящ термовентил?

Благодаря!
amigoto777 - напреднал
пон окт 07, 2019 3:49 pmpimp написа:
нед дек 09, 2018 4:37 pmamigoto777 написа:
Стара е темата-да .Аз лично съм с бойлер ЕДЕСА 10 Л. и не бих минал на електрика вече никога.Вода в изобилие ,да са живи и здрави хората дето са го измислили тов чудо.За тези години си добавих и един слънчев 150 литра и тока само за ел уредите и тв-то.
Здравейте,

Виждам, че използвате газов проточен бойлер с 10л/мин максимален дебит на подгрята вода. Това количество вода достатъчно ли е за нормално къпане (нормлна струя доближаваща се до тази на водопровод от ТЕЦ)? Може ли да се черпи топла вода едновременно от две места с подходящ термовентил?

Благодаря!
Рзбира се , е леко в банята поотслабва ако някой пусне в кухнята но, и без тов аструята е пусната по силно за да създаде налягане което позволява да се запали "бойлера" и да подаде топла вода . Нищо фрапиращо няма в струята.
brum - майстор
Някъде някой беше споменал, че термовентил на проточен бойлер не се слага.

Иначе аз бях така - водата от проточният бойлер беше и за къпане, и за мивката. Когато се ползват и двете драма не е имало.
Здравейте колеги,
имам проблем с газов проточен бойлер Bosch Therm 6000 , надявам се някой от запознатите с материята колеги тук да помогне ако е възможно .
Бойлера е купен нов и е за пропан бутан , по спецификация и убеждаване от магазина минималното работно налягане на входящата вода е 0,45 бара, на вилата на която го "ползвам" налягането на водопровода е около 2 бара и не пада под 1,5 бара, за това бях спокоен когато го купих . Истината се оказа съвсем друга, при 2 бара налягане на входящата линия бойлерът запалва без проблем и подава вода с изходяща температура от около 50 C , при минимален опит да се разхлади водата на смесителя за да става за миене или къпане бойлера се изключва. Проведох многократни разговори с магазина , с техническият отдел на Бош , изпращаха няколко пъти техници които твърдяха, че бойлера е изправен , просто налягането на водата най-вероятно е слабо (тогава още не бях монтирал манометър на входящата тръба на бойлера, за да се види , че не е така) . Лятно време когато налягането спадне до 1,8 бара бойлерът не може да запали въобще . Ако има колеги които са запознати с решаването на подобен проблем , ще съм благодарен ако могат да помогнат със съвети . Благодаря предварително .
ky-kyy - майстор
ср дек 18, 2019 9:17 amStanMan написа:
Здравейте колеги,
имам проблем с газов проточен бойлер Bosch Therm 6000 , надявам се някой от запознатите с материята колеги тук да помогне ако е възможно .
Бойлера е купен нов и е за пропан бутан , по спецификация и убеждаване от магазина минималното работно налягане на входящата вода е 0,45 бара, на вилата на която го "ползвам" налягането на водопровода е около 2 бара и не пада под 1,5 бара, за това бях спокоен когато го купих . Истината се оказа съвсем друга, при 2 бара налягане на входящата линия бойлерът запалва без проблем и подава вода с изходяща температура от около 50 C , при минимален опит да се разхлади водата на смесителя за да става за миене или къпане бойлера се изключва. Проведох многократни разговори с магазина , с техническият отдел на Бош , изпращаха няколко пъти техници които твърдяха, че бойлера е изправен , просто налягането на водата най-вероятно е слабо (тогава още не бях монтирал манометър на входящата тръба на бойлера, за да се види , че не е така) . Лятно време когато налягането спадне до 1,8 бара бойлерът не може да запали въобще . Ако има колеги които са запознати с решаването на подобен проблем , ще съм благодарен ако могат да помогнат със съвети . Благодаря предварително .
Помпа с която да увеличиш налягането на водата.
ср дек 18, 2019 9:28 amky-kyy написа:
ср дек 18, 2019 9:17 amStanMan написа:
Здравейте колеги,
имам проблем с газов проточен бойлер Bosch Therm 6000 , надявам се някой от запознатите с материята колеги тук да помогне ако е възможно .
Бойлера е купен нов и е за пропан бутан , по спецификация и убеждаване от магазина минималното работно налягане на входящата вода е 0,45 бара, на вилата на която го "ползвам" налягането на водопровода е около 2 бара и не пада под 1,5 бара, за това бях спокоен когато го купих . Истината се оказа съвсем друга, при 2 бара налягане на входящата линия бойлерът запалва без проблем и подава вода с изходяща температура от около 50 C , при минимален опит да се разхлади водата на смесителя за да става за миене или къпане бойлера се изключва. Проведох многократни разговори с магазина , с техническият отдел на Бош , изпращаха няколко пъти техници които твърдяха, че бойлера е изправен , просто налягането на водата най-вероятно е слабо (тогава още не бях монтирал манометър на входящата тръба на бойлера, за да се види , че не е така) . Лятно време когато налягането спадне до 1,8 бара бойлерът не може да запали въобще . Ако има колеги които са запознати с решаването на подобен проблем , ще съм благодарен ако могат да помогнат със съвети . Благодаря предварително .
Помпа с която да увеличиш налягането на водата.

Бустер помпа ли имаш впредвид ?

Тема "Съвети за проточен газов бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: