Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Съвсем омазахме темата на автора. И понеже ми е останало чувство виновно, то аз признавам, че тези специалисти що препоръчвах за за ВК услуги в София, вече не работят в нашата мила родна страна - Циганария.
hakama - специалист
В крайна сметка - кое трябва да се гледа при избора на фирма? Изолация нужна ли е примерно? Тръби, цолажи...гаранция,
hakama - специалист
Има ли голямо значение какви тръби ще се монтират - чешки (stabiterm 130-140лв с Al вложка 15/20г гаранция), Banninger с Al вложка - 190лв (немски уж).
Чешки или немски фитинги.

Доколкото разбра е по-добре да е с алуминиева вложка.
jekasus - майстор
hakama написа:
Чешки или немски фитинги.
Каквата е тръбата, такива и са фитинги.
Тръбите с ал слой в средата също трябва да се зачистват.
muhala - майстор
Нещо за фирма "Водоснабдяване и канализация - София" ЕООД ?
hakama - специалист
Имам три оферти в които се пише, че извозват отпадъците и стр.материали... до тук добре.
Тази на която сме се спрели имат и точка - Че взима и всички стари кранове, тръби.... - което сега го видях и не съм съгласен.
Това масова практика ли е? Става дума за поне 4 месингови крана на калпак. За мазето не знам колко са.

И защо да плащам 20лв за тест на стар водомер, при положение че тук е 10лв? Пломбирането и при двете е по 6лв
muhala - майстор
ср юни 27, 2018 2:51 pmhakama написа:
Имам три оферти в които се пише, че извозват отпадъците и стр.материали... до тук добре.
Тази на която сме се спрели имат и точка - Че взима и всички стари кранове, тръби.... - което сега го видях и не съм съгласен.
Това масова практика ли е? Става дума за поне 4 месингови крана на калпак. За мазето не знам колко са.

И защо да плащам 20лв за тест на стар водомер, при положение че тук е 10лв? Пломбирането и при двете е по 6лв
В нашия блок сменихме тръбите и фирмата си взе тръбите, крановете и всичко, коеот изряза. Така се бяхме разбрали.
Имаше фирми, които даваха оферти без извозване на тръбите.
hakama - специалист
Имам 4 водомера, само единият е съвременен (Ценер 2012г). Другите са български, 1995 производство. Има ли сметка да рискувам да ги тествам, занимавка, викане после на друга фирма да ги пломбира... или да си купя 3 нови?
- под 30лв дали се намират читави?
~26 мм външна резба на водомера > (3/4 цола) или 1 цол се води?

Ревизията има ли значение на каква височина е? Някакви други приготовления трябват ли? Освен да се запася с вода за 1ден.
dragozow - майстор
Не, няма смисъл. Софийска вода предлага смяна на водомери и пломбират веднага, не е нужно да се запасяваш с вода. Не помня колко струваше, при мен сменяха преди 5 - 6 години.

едит
66,60 струва смяната за брой с пломбирането и идват в удобно за теб време. Гледам други фирми предлагат същото за 47 лв. Не знам след пломбирането обаче там твоя ли е грижата да ходиш и да се занимаваш със Софийска вода, питай ги. Според мен си викни Софийска вода и свършете работа за 30 минути. Ако толкова те влече да спестиш и си намериш водомер за 35 лв, пломбирането струва 7,20 лв.

https://www.sofiyskavoda.bg/services/sv ... .aspx?k=64
hakama - специалист
Една от известните фирми ги пломбира за 6лв.
Ще ги сменям след 3г - оказаха се читави.

Тема "Препоръчайте фирма за смяна на щрангове в София." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: