Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sstambo - специалист
Здравейте можете ли да ми препоръчате фирма за смяна на щрангове в София. Налага се да сменям вертикални а може би и хоризонталните тръби в апартамента но немога да се ориентирам от към фирми и цени. Искам да ми се изготви проект за смяната на щрангове. Опитват се да ми предлагат оферта от около 200 лв за самостоятелен щранг и над 200 лв за огледален спрямо офертите на многото фирми никъде няма толкова висока цена, къде е истината?
montoya - майстор
Така и така става въпрос за смяна на щрангове да си задам аз въпроса дето ме мъчи, пък ако решат модераторите ще го отделя в друга тема.
Във входа в който съм на квартира пролетта смениха вертикалните щрангове по апартаментите и хоризонталните в мазето до водомера, който е общ за три входа в блока.
След смяната не във всички апартаменти, но с който говорих се забелязва "пулсиране" на топлата вода, т.е нагласяваш водата на душа и след малко започва полека да изстива, увеличаваш малко топлата за да си докараш комфортна температура, след малко почва да става гореща водата и трябва пак да намалиш и така до безкрай или докато се изкъпеш. Сигурно проблема би се решил с термостатични или както там се казваха батерии, но се надявам да има и друго решение на проблема. Дали тия не намалиха размера на тръбите и прецакаха нещо по дебита, дали пециркулацията нещо бъзика работата!?
Входа е 8 етажа, по 3 апартамента на етаж, средните апартаменти имат по един топъл и един студен щранг, крайните имат по два топли и по 2 студени щранга.
И другото което е странно в случая е че и в трите входа хората се оплакват от завишени сметки за вода, въпреки че само на един са сменени тръбите :?
Добра фирма не мога да препоръчам , но мога да ви предупредя , избягвайте фирма ХИДРОПЛАСТ-10 ЕООД ,тотална некоректност.
hakama - специалист
И на нас предстои смяна на вертикални. Хоризонталните ги смениха преди време, но май са си оставили ръцете - нямат изолация, Фи-тата май са зле подбрани...
Става дума за вертикални щрангове с три тръби.

Какво трябва да се гледа при избор на фирма? Пломбиране на водомерите е едното за което се сещам?

Трябва да събера няколко оферти и ще се гласува.
torbalan - Дървен философ
hakama написа:
...

Какво трябва да се гледа при избор на фирма? ....

Отзиви на клиенти.

Ако могат да посочат много клиенти, на които да се обадите за да чуете каква са я свършили, това е добре.
krasi92 - майстор
Препоръки от познати иначе да се чуеш с клиенти които са доволни е малко несериозно.Мога да ти дам номерата на поне 60 човека дето ще потвърдят че съм маи добрия пилот на совалки ама дали е така.
kozl - майстор
montoya написа:
Така и така става въпрос за смяна на щрангове да си задам аз въпроса дето ме мъчи, пък ако решат модераторите ще го отделя в друга тема.
Във входа в който съм на квартира пролетта смениха вертикалните щрангове по апартаментите и хоризонталните в мазето до водомера, който е общ за три входа в блока.
След смяната не във всички апартаменти, но с който говорих се забелязва "пулсиране" на топлата вода, т.е нагласяваш водата на душа и след малко започва полека да изстива, увеличаваш малко топлата за да си докараш комфортна температура, след малко почва да става гореща водата и трябва пак да намалиш и така до безкрай или докато се изкъпеш. Сигурно проблема би се решил с термостатични или както там се казваха батерии, но се надявам да има и друго решение на проблема. Дали тия не намалиха размера на тръбите и прецакаха нещо по дебита, дали пециркулацията нещо бъзика работата!?
Входа е 8 етажа, по 3 апартамента на етаж, средните апартаменти имат по един топъл и един студен щранг, крайните имат по два топли и по 2 студени щранга.
И другото което е странно в случая е че и в трите входа хората се оплакват от завишени сметки за вода, въпреки че само на един са сменени тръбите :?
Понеже си ни в клин ни в ръкав в тая тема, която се отнася за София:
Калкулацията на подгряването за топлата вода е доста комплексна формула и се пресмята в края на отоплителния сезон. А месечните сметки се начисляват на база от предходната година. Та ми е чудно как така са се завишили сметките, като следва да са като предишната година :? Чак на края (април-май 2018) ще разберете цената на топлата вода и на отоплението.
Да не би под завишени сметки да се разбира сметки за изразходвана вода (студена + топла), по цена на водата за м3 към Софийска вода?
montoya - майстор
Ами аз това го писах за блок в София, в който живея вече пета година под наем. За сметките се оказа проблемен водомер, общ за трите входа. Смениха го обаче два пъти, защото и новия се бъзикаше. Като пример давам, за 3 месеца по отчетените водомери са платени около 1200 кубика вода и има изравнителна сметка от разлика между отчетите и главния водомер 1400 кубика вода :? Басейни около трите входа нямаме :-D
Иначе някак "пулсирането" на водата се оправи или поне на първия етаж.

Тема "Препоръчайте фирма за смяна на щрангове в София." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: