• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте! Трябва ми помощ! Пускам темата за помпа с вграден пресостат, защото се видях в чудо с тази машина. Купих помпа с електронен пресостат Gardena Classic 4000/4 втора ръка и започна приключение. Интересува ме някой има ли опит с такива помпи?
Ще съм много благодарен, ако мога да обсъдя с някой проблема.
egomen66 - майстор
От какво естество са тези приключения?
Помпата започва работа, засмуква вода и след няколко секунди започва да мига зелената лампичка. Според инструкцията за експлоатация /недостиг на вода/. Така работи няколко минути и спира. В началото реших че засмуква въздух от сондажа и топнах смукателя в 200 литров бидон, ефекта бе същия. Пратих я в сервиз на Гардена и от там ми казаха, че няма проблем. Обясних им най-подробно, както и на Вас за проблема, а те ми викат "ми ние нямаме такъв съд за да я пробваме" и ми върнаха машинката. Включих я пак същия проблем. Разглобих (елементарно) на пръв поглед всичко е нормално, ама грешката си остава. Ще се опитам да кача схема. Приемам всякакви съвети. Благодаря!
Прикачен файл:
44059_0.JPG
44059_0.JPG (82.92 KиБ) Видяна 3638 пъти
Това е схема на помпата!
MamaMy - майстор
Пробва ли да я обезвъздушиш?
Естествено с това се почва. Обезвъздушавам, засмуква, започва да работи и след по-малко от минута започва да мига. В момента съм инсталирал друга помпа, която си работи нормално.
Малка корекция! Схемата която прикачих е на друга модификация. Това е за моята помпа:

Прикачен файл

43780_0.JPG
43780_0.JPG (85.15 KиБ) Видяна 3623 пъти
romanpm - майстор
Според мен има проблем с датчика 32 на потока . Той е предполагам като датчик на Хол и ако не вкарва импулси , контролера спира помпата :)
kabel96 - специалист
Датчика е навита бобина и наистина прекъсва понякога.Премери с ом метър има ли верига.на малка бяла клейма на платката е.След това на платката един кондензатор прави проблем но тя е залята и се иска повече опит да се справиш.
kozl - майстор
Това 16 филтър ли е? Да не се е задръстил?
  • 1
  • 2

Тема "Водна помпа с електронен пресостат Gardena Classic 4000/4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: