• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
tachman - специалист
Здравейте, имам проблем с горепосочената помпа, като я включа бръмчи, но не изпомпва вода! Опитах да я разглобя, но не ми се отдаде въобще! Моля дайте мнение какво се случва или поне как да я разглобя!? Благодаря!
pipilica - майстор
Е дай малко повече инфо де, ква е нова, стара, преди работила ли е, ако да какво се е случило да спре да помпи. Ква е помпата щото излизат два модела на тва име, потопяема и хидрофорна.
kabel96 - специалист
Кондензатор или заяли лагери.
hidrazin - майстор
Ми горе посочената помпа си е чист китаец - колкото, толкова.
Кой го е карал да купува от тези боклуци?
:partyman:
pipilica - майстор
И как разбра без да си я видял. Имам Гардена и не е китайка, ако искаш ще и снимам табелката
То верно че ся почти всичко е от там ама все пак ако е по-стара може и да не е.
dragozow - майстор
Повечето са китайски и не са много цвете. При някои от евтините модели е пестено даже от челните уплътнения и са слагани едни гумени втулки. Иначе можем и ние да ти я ремонтираме, няма да е евтино, нито бързо, защото при вносителя рядко има каквото ти трябва. Ако е сондажката на Gardena почти няма части за тях, вносителя ги заменя, но само ако са в гаранция. За цената на тази помпа може да си купиш сондажна с автоматична работа и защита.
hidrazin - майстор
pipilica написа:
... Имам Гардена и не е китайка, ако искаш ще и снимам табелката...
Каква табелка искаш да ти направя? :-D Няма нужда да ми я снимаш.
:partyman:
tachman - специалист
Хидрофорна помпа, http://www.gardena.com/bg/water-managem ... mp/332899/
Помпата е работила до последно, на два пъти докато работи прекъсна работа и след това тръгна сама. Ако някой може да даде напътствия как да я разглобя, ще бъда благодарен!
crez - майстор
tachman написа:
Здравейте, имам проблем с горепосочената помпа, като я включа бръмчи, но не изпомпва вода! Опитах да я разглобя, но не ми се отдаде въобще! Моля дайте мнение какво се случва или поне как да я разглобя!? Благодаря!
Ето ти жокер от публиката :lol: не е същата но в общи линии са еднакви http://el-mashini.bg/product/1344/vodna ... a-rtr.html
iovchr - помощник
Сондажна помпа Гардена 5500/5 инокс с изтекла гаранция.
Спусната е на 22 метра.
Тази пролет дебита и падна повече от два пъти сравнено с преди.
Напоследък почти църцори а датчиците за ниво показват че вода има, а и резервоар около 3 кубика се пълни за за ден.
За всеки случай я изключих за ден да видя дали при включване ще тръгне с по-голям дебит , но няма промяна.
Някой знае ли дали изобщо може нещо по нея да се ремонтира (например да се смени кондензатор) или двигателя е капсулован?
Благодаря предварително.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с GARDENA 6000/5 inox automatic" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: