Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
montoya - майстор
Прави ли се подово с тия полипропиленови обикновени за топла вода тръби?
zaioristu - напреднал
Живея в панелка преди 3 години преместих кухнята в хола и пуснах тръбите по пода без изолация.За сега нямам проблем дължината е около 4 метра.На няколко места съм ги разделил с парчета стиропор 3-4мм да не се допират.
krasi92 - майстор
Задължително 72 часа проби преди да се скрият под замазка или зад гипсокартон или мазилка.
CappY - специалист
съб май 23, 2015 9:52 pmLazarGanev написа:
Няма никакъв проблем от снадки на ППР тръба в замазката, не вкарвайте темата в задънена улица. Това са заваръчни съединения , а не уплътнени с гумички, както при тръбата с алуминиева вложка. Могат спокойно да бъдат в замазка, мазилка, зад гипсокартон. Разбира се трябва да се изпита системата преди да се замаже
Наредба № 4 от 17 юни 2005 г. за проектиране, изграждане и
експлоатация на сградни водопроводни и канализационни
инсталации
ИЗДАДЕНА ОТ МИНИСТЕРСТВО НА РЕГИОНАЛНОТО
РАЗВИТИЕ И БЛАГОУСТРОЙСТВОТО
Обн. ДВ. бр.53 от 28 Юни 2005г., попр. ДВ. бр.56 от 8 Юли
2005г.


Чл. 43.
(5) Етажните разпределителни клонове от пластмасови тръби се вграждат в
подови настилки само когато са предвидени предпазни тръби без връзки и наставки в
участъците на преминаването им под подовите настилки.
lov - майстор
Айде не че на мен не ми се пукна точно по средата над един окачен таван. И освен пробите стоя открита още година и половина под налягане докато им дойде време за ремонт на въпросната стая. Като уцелиш куция кон нама спасение. Фабричен дефект.
Пък и ми е много интересно от де ще намерят тръби дулги по 5 метра и как ще ги изкарат после по стените без колена.
CappY - специалист
вт ное 27, 2018 12:16 amlov написа:
Пък и ми е много интересно от де ще намерят тръби дулги по 5 метра и как ще ги изкарат после по стените без колена.
И аз имам едни тръби за топла и студена, влизат от мазето в пода на първия етаж, и са лего огънати и излизат и продължават над пода на 4 метра (зад кухненските шкафове) - до смесителя.

Сигурно могат да говорят с производителя да вземе някоя по дълга тръба? :)
Последна промяна от CappY на вт ное 27, 2018 8:43 pm, променено общо 1 път.
CappY - специалист
Ето едно видео от "Мисия моят дом" по темата.

Може да превъртите на 6:01. Ако стане нещо - би трябвало да може и цялата тръба да се смени с малко усилие.
chapara - майстор
Би трябвало, ама едва ли :-D
jekasus - майстор
CappY написа:
Ако стане нещо - би трябвало да може и цялата тръба да се смени с малко усилие.
Просто няма начин да стане тая работа.

Тема "Водопровод през пода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: