Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
al4o - специалист
al4o написа:
Да се възползвам от темата.Какво и колко масло да сипя на тази помпа? Защото от незнание на моита го изпуснах #-oЧе до Варна не ми се ходи.Освен ако не е строго секретно Помагаите Моля :prayer:
al4o - специалист
al4o написа:
al4o написа:
Да се възползвам от темата.Какво и колко масло да сипя на тази помпа? Защото от незнание на моита го изпуснах #-oЧе до Варна не ми се ходи.Освен ако не е строго секретно Помагаите Моля :prayer:
Налага се да самоцитирам,за което се извинявам .Някои да знае нещо по въпроса :?:
stridata - специалист
И аз да използвам темата.... Помпата е един цол, ако на изхода и сложа преход към 3/4 или пък да си сложа пръскачката за тревата дали ще стане проблем с помпата? Да прегрее, да се претовари, знам ли? Демек намалявам дебита?
lpoik - специалист
Не, няма да я прецакаш,напротив ще и стане по леко.
stridata - специалист
lpoik написа:
Не, няма да я прецакаш,напротив ще и стане по леко.
Не се майтапиш, нали?
lpoik - специалист
Не си писал каква е помпата,ако е турбинна(като старите с турбина)няма да се товари,ако е вибрационна ще се товари. :?
J25 - напреднал
Здравейте!Да използвам темата искам да попитам имам Сондажна помпа Jiadi 3 SKM/100 при пускане вади вода от около 20 метра и точно след 5 мин водата спира.Чува се че помпата работи но вода не вади.Дали проблема е в помпата или във сондажа?
шоп - майстор
вт фев 11, 2020 8:19 pmJ25 написа:
Здравейте!Да използвам темата искам да попитам имам Сондажна помпа Jiadi 3 SKM/100 при пускане вади вода от около 20 метра и точно след 5 мин водата спира.Чува се че помпата работи но вода не вади.Дали проблема е в помпата или във сондажа?
Тази помпа свързана ли е към ел. мрежата с табло за управление?
Ако не, сложете си такова. то ще предпази помпата от ниско или високо U и А, както и от защита от сух ход, претоварване, чести рестарти.
Ако имате такова там се изписва каква е грешката.
J25 - напреднал
вт фев 11, 2020 8:26 pmшоп написа:
вт фев 11, 2020 8:19 pmJ25 написа:
Здравейте!Да използвам темата искам да попитам имам Сондажна помпа Jiadi 3 SKM/100 при пускане вади вода от около 20 метра и точно след 5 мин водата спира.Чува се че помпата работи но вода не вади.Дали проблема е в помпата или във сондажа?
Тази помпа свързана ли е към ел. мрежата с табло за управление?
Ако не, сложете си такова. то ще предпази помпата от ниско или високо U и А, както и от защита от сух ход, претоварване, чести рестарти.
Ако имате такова там се изписва каква е грешката.
Не няма такова табло.Има си фабрично нещо като кутия с бутон страт стоп и това е.
rulом - специалист
Щом помпата работи, а не изхвърля вода, значи няма вода в сондажа. Като цяло, в тази суша, много сондажи и герани пресъхнаха.Премери нивото на водата, сметни си дебита и ако има възможност, пусни помпата на по-голяма дълбочина, ако има такава, ако няма дълбочина, почистване на сондажа с еърлифт и точене яко за отпушване на притоците. Табло за 150-200 лв. е добро решение, за да пази помпа за 300 лв.
Последна промяна от rulом на ср фев 12, 2020 8:44 pm, променено общо 1 път.

Тема "Сондажна потопяема помпа 4 SKM 100" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: