Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bospot - напреднал
Привет, търся фирма/човек, извърващи услуга проковапане за полагане на водопроводна тръба и включване към водопровод.

Разстоянието е около 10 метра, минава под асфалтиран път (което е и причината да търся такава услуга), почвата е глинеста (смолница). Тръбата, която ще се положи, ще е ф25.

Може би бъркам терминологията, защото не съм запознат, но търсейки за "превматична къртица" намерих само една фирма, която да прави такава услуга, а ме съмнява да няма десетки други, вероятно просто не зная за какво да потърся.

Благодаря предварително!

пп:
http://www.bulgariaplug.eu вече не извършва такава дейност
http://www.svoi-2000.com/ работят и в София, но машините са в Ямбол, 400 лв транспорт
https://sites.google.com/site/evrodrill/ - развалила им се е къртицата и вече не предлагат такава услуга
http://akvamont.com/ са в Пазарджик
http://www.raicommerce.bg/ не работят по малки проекти
Последна промяна от bospot на чет юли 02, 2015 12:42 pm, променено общо 2 пъти.
themask - специалист
Желая ти успех с начинанието :mrgreen:
Аз преди година търсих подобна услуга - нямаше навити за "едни 20 метра" да се "бъхтят" и да вземат толкова малко пари...
bospot - напреднал
Crez, много благодаря! Едните са в Пазарджик, но от сайтовете се ориентирах какво да търся!

TheMask, за колко малко пари става дума? И в крайна сметка какво предприе ти?
themask - специалист
Парите не ги помня, но драмата на всички беше, че не искам тунел от София до Пловдив. Не си заслужавало да мъкнат генератор и да разгъват системата... Аз исках да се мине под една подпорна стена.
В крайна сметка извиках неволята, извадих една метална тръба, големия чук и се справих сам :finga:
Дано ти имаш по-голям успех с тези бизнесмени.
nikolson - майстор
Записвам се с интерес да следя!
GROHE Bs - специалист
themask написа:
Парите не ги помня, но драмата на всички беше, че не искам тунел от София до Пловдив. Не си заслужавало да мъкнат генератор и да разгъват системата... Аз исках да се мине под една подпорна стена.
В крайна сметка извиках неволята, извадих една метална тръба, големия чук и се справих сам :finga:
Дано ти имаш по-голям успех с тези бизнесмени.
При положение че си се оправил с чука хората са били прави.После щеше да има коментар за 10 минути баси сумата.Аз съм викал от Ямбол мисля до Кошарица до Сънито.Еми 5 човека бус и камион специално носещ цялата система.Следващия път си поръчай камион мангали да ти обрусят сливата.
themask - специалист
GROHE Bs написа:
При положение че си се оправил с чука хората са били прави.После щеше да има коментар за 10 минути баси сумата.Аз съм викал от Ямбол мисля до Кошарица до Сънито.Еми 5 човека бус и камион специално носещ цялата система.Следващия път си поръчай камион мангали да ти обрусят сливата.
Я да ми разясниш как точно са били прави? Това, че мога да вдигна 10 кила чук и да го развявам половин ден не мисля, че оправдава хората, които ги мързи. Ако не знаеш къртици има различни видове и големини. А колко хора са се изсипали при теб си е техен проблем - и на мен от ЧЕЗ ми се изсипаха веднъж 3 пикапа народ, за да свържат един кабел.
И между другото не помня да съм споменавал, че съм се пазарил за цена. Казват ми сума, приемам я, а след това тях ги мързи да дойдат да си я вземат. Ей това ни е кривата идея за пазар на нас... и ни личи. Айде стига съм спамил на човека темата...
:partyman:
GROHE Bs - специалист
Първо персонала който цъфна беше необходим за извършването на задачката.И второ -не съм разбрал че си кандисал на цената.При това положение казваме наядена раота.
bospot - напреднал
Едва ли ще е от полза за някого, но да не остава така темата насред нищото, реших да добавя нещо.

В много областни градове ВиК фирмите предлагат тази услуга. Пише го и по сайтовете им, а от познати научих и директно. Цените варират между 30 и 50 лв/метър.

Разбира се, в София не се предлага услугата. Тукашното ВиК, което отговаря за сума ти селца и паланки около София, ми каза да си намеря сам къртица и затова пуснах темата.

През тези 2 месеца говорих с много фирми и хора, мисля над 15, като ми беше отказано по най-различни причини - някои съм изброил в началото на темата. Дори човек, с който се бяхме споразумяли уж на 50 лв (чрез посредник) се отказа, защото било малко като работа. Едва ли ще спра някога да се изумявам на невероятните балансови умения на хората в този бранш. Или е прекалено малко и не им се захваща, или е прекалено голямо и става трудно. Как успяват да намерят работа, която да е идеално балансирана - идея си нямам!

В крайна сметка служител на ВиК намери къртица, която била на някоя си държавна фирма в Сливница, така че ще ползваме нея. Разбира се, ще стане след седмици, защото ТОЧНО в тоя момент един излезе в отпуска, друг почна работа на обект и тн.

Тема "Услуга с "къртица" около София" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: