Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
solar_entusiast - специалист
Пресостат от тук например:
http://www.tashev-galving.com/search/00 ... /пресостат

А за автоматичното тръгване. Нали помпата ти е от резервоара. Като се включи ще мине от него. Просто този за ниското налягане дава разрешение на помпата да работи, а чрез вторият ти поддържа налягането.
s_s1 - специалист
В момента хидрофора е свързан и тегли от водопровода. И работи доста защото налягането в системата е под 1.5 бара, но е повече от 0, колкото е в разширителния съд. Това ме устройва, но ако водата спре трябва някой ръчно да превключи системата и хидрофора да започне да смуче от съд с резервна вода. Затова ми е нужен електрозадвижван кран с2 входа от водопровод и от съд резервна вода и с един изход - към хидрофора.

П.П. Сега говорих с Ташев галвинг и ми казаха, че нямат пресостат, който да включва на такова ниско налягане.
solar_entusiast - специалист
Този нямат ли го? Гледам, че е имат 4 броя налични в сайта и е точно твойте параметри:
http://www.tashev-galving.com/003+BGT+558/Пресостат

Иначе трипътни задвижки може да се намерят във фирмите за отопление, но скоростта им на превключване е 1-2 мин. Бързите с ел. магнитно задвижване са скъпи.
s_s1 - специалист
solar_entusiast написа:
Този нямат ли го? Гледам, че е имат 4 броя налични в сайта и е точно твойте параметри:
http://www.tashev-galving.com/003+BGT+558/Пресостат

Иначе трипътни задвижки може да се намерят във фирмите за отопление, но скоростта им на превключване е 1-2 мин. Бързите с ел. магнитно задвижване са скъпи.
На този налягането е такова каквото ми трябва, но когато подне под зададения минимум пресостата изключва нормално затворени контакти и трябва да се растартира с натискане на бутона, т.е. тотално не ми върши работа.
А трипътните вентили с ел. задвижване за отопление не затварят плътно. В този случай хидрофора ми ще смуче въздух, ако във водопровода няма вода.
solar_entusiast - специалист
Принципно може всеки пресостат да му се променят границите за настройка като му смениш пружината с по-мека или твърда.
А какъв е проблема да се направи системата с постоянно запълване на резервоара и помпата да тегли постоянно от него. Тогава и единия пресостат става излишен.
А трипътните вентили може и да незатварят като отсекателни, но при положение, че от едната страна имаш налягане от резервоара невиждам как ще засмуче въздух и от къде. Ще стане единствено като пуснат водата и има въздух в тръбите.
А това се избягва, ако водата минава през резевоара и въздуха ще остане там и няма да стигне до помпата.
Другия вариант е да се ползват две помпи, което според мен е безмислено.
vsterev - специалист
Andri01 написа:
Входна тръба-тройник: единия край в бидона / чрез автомат за тоалетно казанче/ от него излиза и отива в хидрофора. На втория край на тройника слагаш невъзвратен клапан и след това го вързваш с изхода на хидрофора-с втори тройник и от там към системата в къщата. Т.Е.тази тръба/ тя ще те захранва постоянно,като имаш вода отвън/ се явява байпас на последователно вързаните бидон и хидрофор.Обратния клапан ще предотврати връщане на водата след хидрофора към мрежата и съответно към входа на бидона-така няма да влезе в цикъл.
Темата, която повдигнах е все още актуална, предстои да изградя тази система.
Ще се опитам да скицирам, това което разбрах - молбата ми е да ми кажете, дали мисля в правилната посока ? По-нагоре в темата съм направил скица на разположението - водомера е в шахта извън къщата, там ще сложа невъзвратен клапан за да пуска вода в едната посока и да спира налягането от къщата навън. Нямам възможност да вържа системата към входящия водопровод, трябва да го монтирам по средата /в схемата по-горе в темата съм показал, къде се намира килера/, въпреки това обаче трябва да захраня с вода цялата къща.
В момента смятам да не ползвам магнетвинтил, а за първо време смятам да използвам ръчен кран, молбата ми е да ми кажете дали това, което съм нарисувал ще сработи.
Прикачен файл:
hidrofor.jpg
hidrofor.jpg (25.93 KиБ) Видяна 1460 пъти
Още един въпрос какво е възвратен и невъзвратен клапан, това което съм скицирал е да пуска водата в едната посока и да я спира в другата. Такива клапани явно трябва да сложа два, един в шахтата, a другия не ми е ясно къде, сложил съм го където мислих, че трябва да е.
Andri01 - майстор
Принципна схема на захранване чрез хидрофор:

Прикачен файл

IMG_1829.JPG
vsterev - специалист
Andri01 написа:
Принципна схема на захранване чрез хидрофор:
Мерси, възможно ли е на схемата, която си показал входа и изхода да са в една точка.
Няма как да направя така, че хидрофора да е на входа на тръбата към къщата, мисля да използвам извода за чешмата в килера и да го монтирам там, но тя се намира по средата на инсталацията ето и схемата -Изображение .
Andri01 - майстор
Става пак с тази схема,но :
първо-слагаш НК1 на изхода веднага след водомера в шахтата
второ - между "Т"/ първата/ и АН автомата за ниво/ трябва да сложиш спирателен кран.Или МВ с управление по налягане от водопровода/ сигнала ще се взема преди НК1/. Това е с цел помпата да не ти върти водата през съда,когато нямаш налягане във водопровода.
vsterev - специалист
Andri01 написа:
Става пак с тази схема,но :
първо-слагаш НК1 на изхода веднага след водомера в шахтата
второ - между "Т"/ първата/ и АН автомата за ниво/ трябва да сложиш спирателен кран.Или МВ с управление по налягане от водопровода/ сигнала ще се взема преди НК1/. Това е с цел помпата да не ти върти водата през съда,когато нямаш налягане във водопровода.
И аз мислих нещо такова, единствени ме прутесняваше, че входа и изхода ще е от една точка, но изпълнено по указанието явно трябва да се получи. Според вас какво да избера помпа с еликтрически пресостат или хидрофор с механичен пресостат, помпа и разшерителен съд. Пресостат който трябва да сложаслед водомера в шахтата, механичен или електрически да бъде, може ли този пресостат едновременно да затваря МВ и да включва помата или най-вероятно ще ми трябват два едн за МВ и друг за помпата, ако са два възможно ли е единия да е механичен ?

Тема "хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: