Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
може ли някой да ми даде съвет каква хидрофорна помпа да закупя за да захраня капково напояване на 3дк овощна градина(мощност и обем на резервоар).Имам овощна градина 3 дек с около 350 дъвета ,100бр лози и 2 оранжерий (по30кв.м)имам изградено капково напояване кето е захранено от канализацията но лятото няма вода много често .Имам кладенец в които има вода в изобилие имам и обикновенна помпа ВИДА 5 но тя не може да захрани капковото .Кладенеца е дълбок 22м има около 4 м вода която не се свършва.От кладенеца до последната точка на капковото разстоянието е 130 метра ,а водният стълб ще е около 18 метра от помпата до върха на кладенеца Моля дайте съвет каква хидрофорна помпа ще може да захрани това капково .
pipilica - майстор
И що реши че ти трябва хидрофорна помпа. Пускай в дупката хубава потопяема и нямаш грижи.
fiester - напреднал
Какъвто и хидрофор да сложиш, ще ти върши работа, но... Има едно голямо но... Или трябва да спуснеш хидрофора 15 метра надолу в кладенеца, или да сложиш резервоар до кладенеца, може и бидон, който да пълниш с видата и от там да черпи хидрофора.
шоп - майстор
plamak2 написа:
може ли някой да ми даде съвет каква хидрофорна помпа да закупя за да захраня капково напояване на 3дк овощна градина(мощност и обем на резервоар).Имам овощна градина 3 дек с около 350 дъвета ,100бр лози и 2 оранжерий (по30кв.м)имам изградено капково напояване кето е захранено от канализацията но лятото няма вода много често .Имам кладенец в които има вода в изобилие имам и обикновенна помпа ВИДА 5 но тя не може да захрани капковото .Кладенеца е дълбок 22м има около 4 м вода която не се свършва.От кладенеца до последната точка на капковото разстоянието е 130 метра ,а водният стълб ще е около 18 метра от помпата до върха на кладенеца Моля дайте съвет каква хидрофорна помпа ще може да захрани това капково .

Как така капковото е захранено от канализацията? :? Да не е от водопровода.

Иначе решението е с една потопяема помпа да изпомпваш вода до малък междинен резервоар на кота 0 и с напорна помпа 2-4 бара да захранваш капковото. Хидрофора също ще ти свърши работа за напрорна помпа, важното е дебита му да отговаря да максималният разход на капковото.

Тема "хидрофорна помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: