Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
klambrev - специалист
Здравейте,
Търся парче тръба от тази гофрираната за канализации ф800-1000 около 1м за ревизионнен отвор на един септичен резервоар.
Евентуално обмислям и бетонов пръстен но за него трябва да отлея бетон, на който да стъпи а и идва малко тежък за да го спуснеме на ръка "пръстен бетонен ф 800 mm, h=800 mm" - 320кг.

Някой ако има друга идея?
ivouz - специалист
Отлей го на място с два разрязани бидона с различен диаметър!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Понеже съм си любопитна, а не разбрах какво ти трябва, ако имаш времето и желанието, да ми обясниш с думи като за прост човек
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ivouz написа:
Отлей го на място с два разрязани бидона с различен диаметър!
Ааа, разбрах :-) стана ми ясно какво ...
ivouz - специалист
Те тия гофрираните с такъв диаметър са много скъпи и не знам 1м.дали режат!
krasi92 - майстор
бидоните май са по тесни от необходимото
ivouz - специалист
Бидони всякакви ,дори и с метален варел става.Може и с един само.Отвън кофража е почвата.
Към автора :Дори и "гофра" да сложиш пак трябва да легне на нещо стабилно нали?
klambrev - специалист
Бидон няма да издържи все пак ще се зарови с пръст и тя оказва бая усилие. А да изрежа 2 различни бидона за да ги ползвам за кофраж не си струва като пари.
Гофрата може да легне върхо самият резервоар.
Продават се на по 3 метра и са около 300-400лв, затова търся пърче тръба от някой строеж или някаде останало нещо за съответната цена. Скоро гледах по морето покрай новострояшите се хотели подобни изрезки но тогава не ми трябваше нещо подобно.
Бетоненият пръстен е най-евтин 50 и няколко лв е и няколко бъркала за да се направи площадка 1х1м на 10тина см върхо която да легне
ivouz - специалист
Добре де ти си решаваш аз само предложих !

Тема "Търся тръба ф800-1000 около 0.8-1м за ревизионнен отвор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: