Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
vinkelmen - специалист
Няма ли вариант помпата да бъде монтирана в "мазата"?
Andri01 - майстор
Няма проблем,но ти трябва много добър невъзвратен клапан-да не ти се изпразва тръбата от помпата да нивото в щерната. Чакам колегата да ми каже каква е неговата помпа и пресостата.
mphvarna - помощник
За мазата мислих и аз, но на много кофти място е. На около 30 метра от щернята.
solar_entusiast - специалист
Аз си правих подобна система на вилата, но ползвах кладенец с дълбочина 7м.
Системата я напрвих с потопяема помпа с поплавък в самия кладенец. С монтиран дириктно на напора на помпата възвратен клапан, който също е потопен в кладенеца. След това водата минава през филтрираща група, преди нея е сложен пресостата(механичен около 30лв), а след нея е разположен балансиращия съд който е около 20литра. Консуматорите са малко повече от твойте и част от водата минава през допълнителна филтрираща система за да става и за готвене.
Всичко това работи над 15години без проблеми. За помпа са добри Grundfos или Wilo. Вярно, че са малко по-скъпи, но пък са надеждни.
vinkelmen - специалист
Ако си решил помпата да живее в банята, бих те посъветвал да се спреш на многостъпална самозасмукваща или центробежна такава, не за друго, а защото тези модели са тихи.
Писал си, че щерната е бетонирана отгоре и има "едно контролно прозорче". С какъв размер е? Често в бетона оставят една тръба 100-110 и нормална потопяема помпа не влиза.
mphvarna - помощник
Здравейте отново.....възобновявам темата. Бях изоставил т.нар. "проект", тъй като заминах за чужбина и ме нямаше много дълго време. Отново съм тук и се захващам наново.

И така. Всъщност нищо не направих и започвам от нулата. Нещата с помпите, филтрирането на водата и т.н. се изясниха, но възникна един важен въпрос, за решението на който ще разчита,м изцяло на вас.

Канализация, водоподаване, пренос и т.н. е подсигурено. Проблема ми е, че ще има душ. По какъв начин да го захраня с достатъчен дебит. Ще има помпа и 100 литрово допълнително тяло с мембрана за налягане. Според вас достатъчно ли налягане ще дава този съд или да мисля и нещо друго. Искам да го направя като хората, та да не ми тече като ракия от буре над главата. Разбира се, не търся и голям водонапор. Просто искам да се къпем по нормален начин. Топлата вода ще се подсигурява поточно от бойлерче на душа. Т.е. трябва ми сравнително постоянен дебит с добро налягане.

Схемата на потока е следната:

вода от щернята - филтър - помпа - филтър - допълнително тяло - разклонения за душ, казанче и мивка. Прилагам ви и 3Д проект, та да стане ясно поне какво съм намислил. Четириъгълния куб е помпата / хидрофора /, овалния е допълнителното тяло.

Моля за съвети. Как точно да го направя, за да достигна максимално-допустимо налягане за душа. Има ли нещо, което трябва да зная...съвети, мнения, препоръки........Предварително благодаря

Изображение

Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Не те разбирам - от една страна търсиш голям дебит, от друга страна ще подгряваш водата с проточно бойлерче, което ако е монофазно може да осигури не повече от 3л/мин, за нормален душ ти трябват 8л/мин по стандарт :?
mphvarna - помощник
Ами до колкото разбирам, нямам алтернатива. Ако има друга възможност, моля споделете.
kozl - майстор
Да Лазаре съгласен с теб - проточен бойлер е подходящ като комфорт за къпане само ако е трифазен и към 20 киловата. Какво ще е положението зимата?
Как ще се спасява инсталацията от замръзване?
Скоро инсталирахме скъпи потопяеми помпи на Грюндфос. Управляват се електронно, с честотно регулиране на оборотите и въпреки това в комплекта имаха разширителен съд 8 литра. Всичко това скъпо оборудване трябва да е защитено от замръзване. Потопяемятя помпа е на достатъчна дълбочина и няма да замръзва. Но всичко заложено < 1 под земятя е в опасност.

Тема "Съвет за външно тяло към хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: