Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lov - майстор
Колеги търся помощ.
Трябва да вградя тези термосмесители и освен розетката ще ми трябва и някаква кутия за тях.
Прикачен файл:
P1010762.JPG
На стената трябва да се получи нещо такова без горната част /крана/ като даже е за предпочитане да е нещо правоъгълно.
Прикачен файл:
смесителни батерии - вграден термостат за душ сератерм 100 а 4659 аа.jpg
Идеята е да се ползват едновременно от душ и от биде. И двете неща са разположени едно до друго в банята и тръбния път ще е много къс. За душа и бидето е ясно че ще са само с по една врътка.
Размерите на смесителя са:
Прикачен файл:
Thermostat Valve.jpg
Thermostat Valve.jpg (57.33 KиБ) Видяна 1711 пъти
И трябва да се има в предвид че и от трите страни ще е на холендри. То е ясно че ако се наложи достъп и ремонт ще трябва да се правя на гинеколог :lol: но нещо с размери на кутията 120х120мм мисля че ще стане.
За кутията някаква електричарска вероятно ще може да се приспособи но за лицев панел или розетка както му викат нямам никакви идеи от какво може да се приспособи. Варианта рязане на неръждавейка го оставям на последно място.
egomen66 - майстор
Разходи се до някои магазин за осветителни тела.. Малко смешно звучи , но там може да ти се набие нещо в погледа.. Има различни тела за вграждане .Има и евтини китайски. Снимката е примерна.

Прикачен файл

542982.jpg
542982.jpg (42 KиБ) Видяна 1699 пъти
lov - майстор
Да до уточня монтира се по един такъв смесител във всяка баня. Ако не станало ясно ще захранва душ и биде. Конструкцията му е такава вътре има и възвратни клапани и на изхода е достатъчно да има само кран. Днеска почти целия следобед обикалях големите вериги магазини плюс специализирани за ВиК чарколаци. Заглеждаж и подобни панели от осветителни тела. Но едно е че са малки, а на другите черна ламарина с едностранни никелово покритие което за мокро помещение не става. Имаше и някакви от ЦАМ но пак не стават като размер. Всъщност намерих едни ревизионни иноксови кутии но на безбожна цена малко по скъпички от тези вентили. :x

п.п. Шийката която трябва да минава през панела е Ф25мм
По вероятно някакви шапки и колонки парепети и тем подобни дето са иноксови но в тая област нямам поглед какво се използва.
egomen66 - майстор
lov написа:
Да до уточня монтира се по един такъв смесител във всяка баня. Ако не станало ясно ще захранва душ и биде. Конструкцията му е такава вътре има и възвратни клапани и на изхода е достатъчно да има само кран. Днеска почти целия следобед обикалях големите вериги магазини плюс специализирани за ВиК чарколаци. Заглеждаж и подобни панели от осветителни тела. Но едно е че са малки, а на другите черна ламарина с едностранни никелово покритие което за мокро помещение не става. Имаше и някакви от ЦАМ но пак не стават като размер. Всъщност намерих едни ревизионни иноксови кутии но на безбожна цена малко по скъпички от тези вентили. :x

п.п. Шийката която трябва да минава през панела е Ф25мм
По вероятно някакви шапки и колонки парепети и тем подобни дето са иноксови но в тая област нямам поглед какво се използва.
Иноксовите и аз ги гледах. Прояви творчество и комбинирай тези детайли...

Прикачен файл

427436.jpg
427436.jpg (26.62 KиБ) Видяна 1694 пъти

Прикачен файл

3917_1.jpg
3917_1.jpg (12.54 KиБ) Видяна 1694 пъти
MamaMy - майстор
Тези вентили от къде ги купи и на каква цена? Трябва ми един.
lov - майстор
Поръчвам си ги директно от Китай. Същите ползвам и за управление на водно подово по температура на изходящата вода та ги взимам на едро.
MamaMy - майстор
Благодаря! Може да ползваш различен цвят плочка с дупка пробита с боркорона. Така ще може да я направиш сваляема при нужда.
lov - майстор
И тоя вариант съм го мислил имам такива корони но ще е в краен случай. За сега ще се ослушвам за нещо готово. Имам и неръждавейка и на какво да го направя но нямам време. :x
chapara - майстор
Изображение

Тези които са за спирателните кранове не стават ли :?
lov - майстор
Малко е, даже смешно малко. В началото съм обяснил че като накичиш холендрите става още по зле. А нали трябва и да може да се ремонтира ако се наложи та минимума идва някъде 150х150 милиметра само на кутията. Днеска съм на обекта и ще го накича да се види какъв паяк става.
Последна промяна от lov на чет сеп 10, 2015 3:01 pm, променено общо 1 път.

Тема "Розетка или лицев панел за термосмесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: