• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
krasi92 - майстор
На основание стеанен шум от пълначката. На енгелииски е вотер хамер или нещо си.
kr1100 - майстор
пон май 23, 2022 7:19 amkozl написа:
...Бленда може да се направи от рингови уплътнения + продупчена стотинка примерно с бургия 1,5мм. Стотинката се стяга м-у две уплътнения при връзката към казанчето или към излаза при стената.
Става , ако си на висок етаж. Като ровят ВиК то при спукана тръба наблизо до теб, вкарват в системата и пясък и дребни камъчета. В резултата - запушване на отвора. На 2 ри етаж съм и 2-3 пъти ми се е запушвало.
kozl - майстор
Има стенни кранчета комбинирани с цедка. Аз ползвам такива.
iliya_i - майстор
ср май 25, 2022 11:43 amkozl написа:
Има стенни кранчета комбинирани с цедка. Аз ползвам такива.
И аз, но след всеки ремонт се налага да чистя цедките на кранчетата.
kozl - майстор
За сградите с поцинковани тръби положението е такова. За тези с PP тръби :? Според зависи от състава на водата.

Е то цедките за това са предназначени да Фатат боклуци и да се чистят :-D
При мен се получи същия проблем - воден чук след смяна на механизма за пълнене на казанчето. Бях решил да сменя всичко изпразващ механизъм, пълначка, мека връзка, спирателен кран. Пълначката е с долно пълнене. Старата течеше постоянно и пълнеше бавно.

Решението се оказа елементарно. Разглобих новата пълначка (без да развивам фиксираната част от казанчето) и я сглобих наново. От пластмасовата гайка регулирах постепенно силата на пълнене и проблема се реши. Пълни бързо и няма шумове.
MamaMy - майстор
Някъде гледах схема за изграждане на водопровод пусната от руснаците. Над всеки излаз за кран имаше един апендикс нагоре. Това е един вид разширителен съд против водните удари.
За пълначките с рязко спиране на водата не сте прави. На тях точно това им е ценното. До последно пълнят с максимално налягане и когато им прелее съда спират от веднъж. По този начин пълнят много по-бързо и се избягва досадното църцорене и прикъркване на старите механизми.
  • 1
  • 2

Тема "Странен звук" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: