• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ivec - специалист
Здравейте. Смених си пълнещият механизъм на тоалетното казанче/горно пълнене, не е моноблок/, защото стария пропускаше и течеше постоянно вода от преливника.
Около десетина дена след смяната, след като напълни, при затваряне се чува силен звук от тръбопровода. Какво може да се направи, за да се премахне и трябва ли да се притеснявам от този звук?
Предварително благодаря за отговорите.
piron45 - майстор
Това вероятно е от по високо налягане в тръбите и когато клапана започне да затваря се получава като дюза и започва да издава звуци. Пробай да намалиш кранчето преди тоалетното казанче, би трябвало да помогне. Е, ще се пълни малко по бавно , но поне няма да издава звуци.
ivec - специалист
Пробвах и този вариант, но се получава същото. В началото на седмицата нямахме вода цял ден. След пускането й звукът изчезна, за да се появи отново 2 или 3 дни по-късно. Имам чувството, че водата спира с удар и се притеснявам да не се случи нещо на тръбите.
Да повдигна темата. Сложих нов моноблок вкъщи и имам абсолютно същия проблем. В англоговорящите го водят water hammer. Въпроса е защо преди не е имало подобен проблем. Прави ми впечатление, че други казанчета спират водата постепенно, а при мен става от раз.
kozl - майстор
Аз вчера сменях механизъм за пълнене на казанче. Новият беше със собствен резервоар за поплавъка, а старият без такъв. Разликата в пълненето е точно такава, че новият механизъм спира значително по-рязко струята.
Обаче тука не се получи нищо такова като хидравличен чук. Дори в сравнение с предния пълнещ механизъм, който монтирах на друго място в дъщата сграда, този пълни доста по-безшумно. И двата работят с напълно отворен СК (спирателен кран).
Ако има СК пробвай да намалиш струята с него и дали няма да се намали х.чук.
Аз не препоръчвам СК да стои продължително в междинно положение, защото така сферата се покрива с налепи и се поврежда СК.
Но ако има ефект с намаляне на струята може да се ползва бленда при напълно отворен СК. Бленда може да се направи от рингови уплътнения + продупчена стотинка примерно с бургия 1,5мм. Стотинката се стяга м-у две уплътнения при връзката към казанчето или към излаза при стената.
Ако е 3/8 става с изпилване и намаляне на Ф на 1 ст, ако 1/2 точно става от 2 ст.
Аз не съм срещал да се продават бленди 3/8. Но съм срещал бленди 1/2 в някои комплекти аератори.
krasi92 - майстор
Рекламация на моноблока щом има дефект според теб. На бюджетните клекала пълначките им са мнооо зле
joro_kem - специалист
при мен имаше подобен проблем със силни удари по целия водопровод на село при смяна на казанче с ново пластмасово. оказа се, че не съм фиксирал механизма за пълнене към корпуса на казанчето (завърта се съвсем леко и се чува "щрак").
Намалих крана и е осезаемо по слаб удара. Иначе и при мен проблема го нямаше в началото, както и изчезва ако е спирана водата и тръбите са празни. Гледах че продават и устройства против водни удари, на практика има пружина вътре, която да обере удара. За скромните 50 лева.
krasi92 - майстор
Рекламация в магазина.
kozl - майстор
пон май 23, 2022 9:01 pmkrasi92 написа:
Рекламация в магазина.
На какъв довод рекламация?
  • 1
  • 2

Тема "Странен звук" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: