• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
angel_ov - специалист
Не изключва помпата
http://www.raider.bg/bg/detail_225.html

Като натисна и задържа червения бутон спира като го пусна пак тръгва.
Има налягане, няма течове, но неспира помпата. Отзад на корпуса има нещо като врътка мислех, че регулира налягането на изключване, но не би. Някои да има идея дали е дефектирал или аз не му разбирам?
hidrazin - майстор
От колко време го ползваш? И да, вероятно е дефектирал.
Преди да го носиш на ремонт провери дали не е заседнал "поплавъка".
Като бръкнеш с нещо от долната страна където влиза водата, трябва да има един клапан и да се движи свободно.
Демек да не е заседнал в горно положение. Поне другите са направени така.
Малко е вероятно но ми се случи веднъж - беше заседнала стружка от пробиване на PVC тръба и не даваше на клапана да слезе долу.
:partyman:
angel_ov - специалист
Такаа. Вчера ходих до вилата и го разглобих. Мембраната е здрава, и от там се насочих към електрониката отпред в корпуса. Принципа на вкл. и изкл. е мембраната движи един пишок с магнит, който магнит се движи напред задейства някакъв елемент с 3 крачета и помпата вкл. като се отдаличи от този елемент изкл. Извадих мембраната с този пишок с магнит и помпата продължава да работи, следователно проблема е в електрониката поне аз до този (извод стигнах). При следващото ходене свалям платката и на ремонт. Съмнява ме, че елементчето което се задейства от магнита е сдало багажа. Някой случайно да има схемта? :partyman:
hidrazin - майстор
Те кажи-речи всички работят на този принцип с магнита.
При някои датчика е рид ампула (при WILO) или магнитен датчик (обикновено на Хол).
В нашия град почти всички на WILO дето са в гаранция минават през мен пък и други.
Точно такива обаче не са минавали през мен. Схеми няма.
Мога да те уверя че проблема не е в датчика и то на 99,99....%.
:partyman:
angel_ov - специалист
Платката в джоба и на ремонт. Кой вашия град?
Или, ако знаеш кой ремонтира в нашия град (В. Търново)
иначе нося в първия ТВ сервиз.
hidrazin - майстор
Носи в сервиза. Далечко съм ти - към 120км. В Търново не знам кой.
:partyman:
angel_ov - специалист
Такаааа, проблема беше решен временно. Платката в джоба и като се прибрах се заиграх с нея ,една пробна лампа и магнит. Между другото открих още един датчик на Хол в задната част на платката, явно от него зависи спирането на помпата когато остане без вода. Всичко си беше Ок. вкл. изкл. реших, че проблема е бил във влагата и като е изсъхнала се оправила. Миналата седмица монтирах работи си нормално, но тази седмица преди да си тръгна от вилата пак ударих гредата. Стигам до извода, че нещото което управлява помпата когато остане без вода запецва (поплавък)
Преди да го носиш на ремонт провери дали не е заседнал "поплавъка".
Като бръкнеш с нещо от долната страна където влиза водата, трябва да има един клапан и да се движи свободно.
Демек да не е заседнал в горно положение. Поне другите са направени така.
Питам hidrazin от къде се разглобява, от отдолу или от вътрешната страна където е мембраната (става въпрос за другите то тая е копи пейст на тях)? :partyman:
hidrazin - майстор
Можеш да разглобиш само отзад. Там мембраната като няма налягане натиска една щтвъчка с магнит.
Това ти е датчика дали има налягане.
Отдолу има един цилиндър с магнит дето е и клапан. За да не пада има набита втулка. Не мое да се извади.
Това ти е датчика дали има поток.
Ако има поток и няма налягане помпата върти.
Ако има налягане но няма поток помпата спира нормално след 10-тина секунди.
Ако няма нито налагане, нито поток помпата би трябвало след 10-тина секунди да се изключи да се блокира.
Демек да ти светне червена ламба и да не може да се пусне. Това е защитата от работа на сухо.
Виж дали не е блокирал някой от тях.
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за ел. пресостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: