Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте, нов съм във форума, търсих информация по моя проблем, но намерих подобни, но не същите проблеми.

Искам да сложа тоалетна в банята и да я вържа към вертикалния канал. Ето едно разпределение на банята:
Изображение
Банята е направена от предишният собственик и не е използвана, сменени са металните тръби с РР, монтирана е мивка и са сложени водомери. Аз искам с минимално къртене да разкрия вертикалния канал, който е обозначен със сиьо на чертежа, да сложа едно отклонение и да си вържа тоалетната. Ето снимка на самия канал:
Изображение
На 17-18cm от пода зад плочките има ревизия, мислех в нея да включа тоалетната, но изхода от тоалетната чиния идва с 3cm по-ниско.
Ето още една снимка с малко рисунки по нея:
Изображение

И да махна ревизията и на нейно място да сложа отклонение няма да успея да сваля нивото на тръбата, защото под ревизията има още около 10cm, където тръбата е нагрята за да се снади с ревизията а след това е бетон.

Дайте някаква идея, как да си вържа тоалетната.

:toimonster:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Не че съм аз човекът, дето ще ти реши проблема, но снимките ти са огромно-негледаеми. Препоръчвам да изтриеш и да пуснеш наново питането. всичко ужасно се разтяга...
При мен си се виждат добре.
Ето какво направих:
Изображение

и голяма:
Изображение

Ще трябва да повдигна чинията с 6cm и да сменя гофрето с някаква права тръба, така наклонът ще е около 2-3%.
Тази чиния и картона са само за проба на височината, няма да остава така.
geniya - специалист
И как го върза това бялото гофре във вертикалната тръба Ф110мм където си пробил плочките???Нивото не е добре!
Правилното е да се разкъртят плочките, да се отреже тръбата Ф110мм, да се вкара УТКА 110мм, да се сложи и компенсационна муфа над срязаното, след това да се подвърже тоалетната.Подвързването да е с възможно най-малки чупки, за да не се спират г**ната!!!Тези гофрета под плочките ги забрави.Все пак ако няма друг начин и с гофрето е решение.Най-добре изкърти плочките свържи правилно и монтирай окачена тоалетна. :wink:
П.П.Викни си ВИК специалист.Успех.
krasi92 - майстор
Подлагаи тухли четворки и наклона ще се получи но дал ще е използваемо не се знае.Май наистина ще трябва къртене и рязане.
Andri01 - майстор
Що да сне стане? Две тухли още за повдигане и отпред-стълбичка. Гледай да не ти опира само главата на тавана :). А иначе-без разкъртване и снемане на долу с "У" ,/както те посъветваха/ , не го виждам. Имах подобен проблеми го реших по този начин.
Гофрето го пъхнах в ревизията. Сега не мога да къртя. Даже и да изкъртя плочките, трябва да къртя и плочата за да сложа отклонение а тия работи в момента не са ми възможни. Гофрето ще го махна и ще търся някаква ПВЦ тръба дето да влезе в ревизията и да я залепя, после в нея пъхам гофрето.

Тема "Въпрос за връзване на тоалетна в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: