Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ArturDent - Почти Безобиден
hidrazin написа:
Наистина не знам как ще се държи тази паста с пропиленгликол и кълчища.
По принцип тук-там срещнах мнения че комбинацията от кълчища и незасъхваща паста не води до проблем при антифриза.
Има и паста уж специално за кълчища - Neo Fermit. Универсален е и гледам я има тук:
https://bauhaus.bg/universalen-komplekt ... ie-admiral

Изображение
По принцип на сайта на производителя специално за инсталации с антифриз дават препоръчват Solar Fermit.
Но пък се казва да не се използва в инсталации за питейна вода. :?
:partyman:
Neo Fermit: 50+ съединения в къщи. 100% успеваемост. Кълчища и паста.
Накои от съединенията съм ги завивал на ръка, в смисъл без ключ. Не засъхва и се завива лесно.
Трябва да се внимава да не се затяга много (да не се напъва) че много лесно се върти
Да използвм темата на колегата- при сменянето на смисител с две ръкохватки стенен, уплатненията от клингерит и гуменото как се слагаха.Гуменото към стената-клинг.към батерията или е обратно.
Благодяря предварително
MamaMy - майстор
Сложи по едно силиконово и си стегни само на ръка. Всичко останало са архаизми.
kozl - майстор
А конеца на Локтайт уплътнява ли резби при пропилен гликол?
Изображение
Описание:
Корда за уплътняване на тръби
Студена и гореща вода
Питейна вода и газ
150м /до 180 приложения
Е тука намерих по-подробно описание:
Прикачен файл:
Тефл лента UNIFLON.jpg
Тефл лента UNIFLON.jpg (5.25 KиБ) Видяна 1999 пъти
Тефлонов конец UNIFLON - 175 m

Описание: Тефлоновия конец за уплътняване на резбови съединения UNIFLON е изработен от политетрафлуороетилен, известен като Teflon.
Свойства: Тефлоновия конец UNIFLON е изцяло инертен, огнеупорен материал, неподлежащ на стареене. Резистентен е към по-голямата част от известните химикали, киселини, разтворители, газове и др. Устойчив на въздействието на вибрации и ултравиолетови лъчи. Има висока устойчивост на разкъсване и много нисък коефицент на триене.
Приложение: За уплътняване на всички видове резбови съединения, тръби от всякакви материали, в системи за отопление, вода, вентилация и хладилна техника, петроло- и бензино-проводи. Той може да се използва в инсталации с високи изисквания за хигиена (болници, хранително-вкусовата промишленост и др). UNIFLON е подходяща за запечатване на тръбни съединения от всички размери.
Съвместими флуиди: Питейна вода, химикали, разтворители, газове, петролни продукти, храни, кислород
Максимален диаметър на резбата: 4"
Максимално налягане в системата: 30 bar (при 100 оC)
Минимална работна температура: - 200 оC
Максимална работна температура 240 оC
Опаковка: Oпаковка (диспенсер) с дължина 175 m
Производител: Unipak - Дания
Продуктов номер: UNI22002

НАЧИН НА УПОТРЕБА:
Премахват се БАзамърсяванията и металните стърготини от резбата.
Кордата UNIFLON се навива на резбата в посока на витките, така че да я покрие. Отстранява се червения дозатор, който се намира в дъното на UNIFLON и се намазва със силиконова смазка, за да се улесни съединяването на двете тръби.
Отрязва се края на тефлоновия конец на специално устройство върху капачката на UNIFLON.
Свързват се тръбите.
За ефективното уплътняване на връзката броят на навивките на кордата UNIFLON трябва да бъде достатъчен - съобразен с диаметъра на тръбата и дължината на резбовата връзка. Производителят препоръчва:
за резби 1/2" приблизително 12 - 18 навивки
за резби 3/4" приблизително 14 - 20 навивки
за резби 1" приблизително 15 - 21 навивки
за резби 1 1/4" приблизително 16 - 22 навивки
за резби 1 1/2" приблизително 18 - 24 навивки.
kozl - майстор
Е мерси за подкрепата. Ще сменям крановете от преди няколко поста, че капят от холендрите.
пон сеп 26, 2016 2:36 pmlov написа:
Темата кълчища и антифриз е разисквана във форума. Аз също съм се парил от незнанието си и всичко което беше с кълчища на соларната ми система протече след като я заредих с антифриз и се наложи да го правя на ново. Не знам каква реакция се получава но стават на нещо подобно на желе и теча е сигурен на 100%.
Не се разяжда бързо но след година почват проблемите. От тогава това калчищата са забранена дума за мен ако ще и за водопровод да е. А при толкова лепила и тефлонови ленти и конци си е жива загуба на време да се прави с архаични методи и материали.
Пък с тези изключително тънки резби на новата арматура и най малкото пренатягане може да спука някоя връзка. И пак да влезеш в приключение.
Не знам защо кранчетата при радиаторите протекоха след месец , а ги навързах с тефлонов конец.Помпа,холендри и др.дреболий с кълчища, около камината, не мърдат!Като се замисля, във времето на монтажи,винаги съм имал проблеми с тези тефлонови глезотий.Затова си уважавам кълчищтата.
Не си го навъртял като хората или си ползвал конец от Dr. Oetker, а не Loctite примерно.

Тема "Проблем с уплътняване на резби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: