Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
crez - майстор
radius написа:
Щото ме посъветваха, че ще се разкиснат след време . А и много мразя да навивам кълчища :)
Преди 10г.направена инсталация с кълчища и блажна боя отгоре не са мръднали съединенията. Няма развиване после :lol:
ESPACE - майстор
Ходи си купи едно анаеробно лепило, залепи ги и си свиркай.
krasi92 - майстор
ESPACE написа:
Ходи си купи едно анаеробно лепило, залепи ги и си свиркай.
+1
radius - майстор
И такива ли имало, не бях чувал. Вече го направих, но ще знам.
Ето как беше сглобката
Прикачен файл:
nipel1.JPG
nipel1.JPG (72.13 KиБ) Видяна 3505 пъти
Ето и снимка на челосания нипел-холендър и семерингата в крана. Заспа, чак ме е яд колко се мъчих
Прикачен файл:
nipel2.JPG
nipel2.JPG (102.33 KиБ) Видяна 3505 пъти
andy_forresite - майстор
Днес напълних системата за първи път. За уплътняване ползвах само тефлонова лента на ролка от тънките. Досега съм навивал тефлон само един път и сглобката ми се получи от втория път. Това беше преди много години. Така, до 1 атмосфера всичко беше сухо. Манометърът взе бързичко да качва, а исках да е на 1,5 атм. Бегом да банята да спра пълненето, върнах се в котелното и гледам точно 1,5 атм. Почнах да оглеждам за течове. По едно време видях вадичка вода идва към мен :shock: . Гледам единия холендър с вграден сферичен кран капе от горната страна. След това забелязах на още 4-5 места и се ориентирах към източване. Другите течове бяха от първия кран след водния филтър, от една поцинкована тръбичка 3/4, която се води "тръба за водомер" и ми отива към РС, от месинговото коляно (към тази тръбичка) на РС, от горния холендър на трипътния вентил ... та така с моя опит с тефлона :)
Даже протече крана за източване... каква ирония. Там е едно уплътненийце от някакво кремаво О-пръстенче. Натегнах с ключ 24 и това направо взе да пръска. Явно се скъса. Източих и разглобих всичко течащо, като запазих нетечащите сглобки. Утре ще ходя за някакъв уплътнител. Мисля да намажа със силикон, калчища и отгоре тефлон. От лепилата се страхувам че няма да мога да развия като протече, а имам поцинкована тръба за месинг, поцинкована за ППР с метал, месингови нипели за кранове и т.н.
На помпата има 3-4 навивки резба и не съм слагал нищо. Към нея в кутията имаше две гумени О-пръстени 1", а към купените холендри (като най-горе на снимката) имаше пък клингеритени. Реших да сложа клингеритените :? и единия прокапа. Та на тези 3-4 навивки резба на помпата да сложа ли уплътнител и какъв? И кое уплътнение да сложа - гуменото О-пръстенче или това от клингерит? Взема да сложа и двете ... На трипътния вентил уплътнението е гумено О-пръстенче и от три едно прокапа. С какво да уплътня холендъра на трипътния?
ESPACE - майстор
andy_forresite написа:
От лепилата се страхувам че няма да мога да развия като протече
Там ти е грешката, няма да протече. Иначе се развиват много лесно след нагряване с мини горелка.
andy_forresite написа:
Мисля да намажа със силикон, калчища и отгоре тефлон.
Не е достатъчно, трябва да капнеш и каноконлит и малко имамбаялдъ.
andy_forresite - майстор
Санитарно-технически лен, паста и отгоре навивка тефлонова лента за вид. Така ще опитам.
angelfilev - специалист
Близо 15 години издувах пластмасови бутилки и произвеждах бласавтомати. Всички резбови връзки на хидравличните системи при 150атм съм намазвал с лепило на LOCTITE за резби без нищо друго. Никога нито една не е пропуснала.
Използвал съм го и в отоплителната инсталация у дома също без нито един проблем.
ESPACE - майстор
andy_forresite написа:
Санитарно-технически лен, паста и отгоре навивка тефлонова лента за вид. Така ще опитам.
Успех. И да споделиш резултата.
angelfilev написа:
Близо 15 години издувах пластмасови бутилки и произвеждах бласавтомати. Всички резбови връзки на хидравличните системи при 150атм съм намазвал с лепило на LOCTITE за резби без нищо друго. Никога нито една не е пропуснала.
Използвал съм го и в отоплителната инсталация у дома също без нито един проблем.
Ние не разбираме бре Филев, няма нищо по-добро от кълчища с паста. Ама тя неволята накрая ще го научи, нахалост се хабим само.
andy_forresite - майстор
В града ми няма свестни кълчища, нито Локтайт. Даже не бяха чували за паста за кълчища. Поисках паста и реакцията беше такава :shock: - какво е това, няма такава паста, няма такова нещо ... Бре па няма. Е така ще стане. Неволята ще ме научи. От 100 сглобки да текнат 10 като за първи път ... според мен не е толкова зле :)
Всичките ми връзки поцинкована тръба към месинг капят. Също месингов нипел към кран хромиран. Най-вероятно за едни фитинги трябват Х уплътнител, а за други фитинги - Y уплътнител. С универсален работи само този, който е хванал чалъма да го слага правилно навсякъде и с годините опитно е установил кога и къде се получава проблем. Аз такъв опит нямам. Онзи ден ми беше сефте. Ще стане, не е китайско писмо, но проблемът е че вече нямам време и затова исках още вчера да съм приключил :?

Тема "Проблем с уплътняване на резби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: